Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Bezpieczeństwo to priorytet

Bezpieczeństwo to priorytet

Nie ma chyba floty i przedsiębiorcy, dla którego bezpieczeństwo nie jest priorytetem. Tym razem przedstawiamy produkty i usługi zgłoszone w Plebiscycie Fleet Derby w kategoriach związanych z bezpieczeństwem.

 

Tomasz Siwiński
Mniejsze natężenie ruchu, wiosna i puste drogi spowodowały, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych wcale nie spadła tak, jak można było się tego spodziewać. Co gorsze, wypadki były zdecydowanie gorsze w skutkach. Całe szczęście nowoczesny manager ma obecnie możliwości, aby wyposażyć swoich kierowców w odpowiednie narzędzia, począwszy od nowoczesnych samochodów, przez dostęp do szkół jazdy, systemy monitorowania jazdy kierowców, na dopasowanych ubezpieczeniach kończąc. 

 

Nowoczesny samochód = bezpieczny samochód

Współczesne samochody są ekonomiczne, wygodne i wręcz naszpikowane systemami mającymi chronić kierowcę oraz innych użytkowników dróg. Bardzo często od wyboru bezpiecznej i nowoczesnej floty manager rozpoczyna konfigurowanie zamówienia. Wiele koncernów ma osobne działy zajmujące się tylko rozwojem tego typu systemów.

 

 

IQ.DRIVE


Travel Assist – najnowsza technologia IQ.DRIVE, to pomysł Volkswagena na poprawę bezpieczeństwa.  Wraz z wprowadzeniem nowego Passata, wszystkie zaawansowane systemy asystujące Volkswagena są skupione pod jedną nazwą – IQ.DRIVE. Technologiczne rozwiązania IQ.DRIVE zapewniają kierowcom najwyższy stopień komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Wśród nich znajduje się nowy system „Travel Assist”, dzięki któremu Passat – jako pierwszy model Volkswagena – może poruszać się częściowo automatycznie z prędkością do 210 km/h. Wyposażony w bogaty zestaw systemów asystujących, nowy Passat prezentuje najwyższy stopień zaawansowania w dziedzinie IQ.DRIVE.
Głosuj na Travel Assist

 

 

Hubert Niedzielski, kierownik PR marki Volkswagen

IQ.DRIVE to technologia Volkswagena skupiająca wszystkie niezbędne kierowcy systemy bezpieczeństwa. Volkswagen bardzo kompleksowo podchodzi do tematu bezpieczeństwa, rozwijając kompleksowo najnowocześniejsze systemy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje system Travel Assist, zgłoszony w Plebiscycie Fleet Derby. Samochody wyposażone w ten system, między innymi nowy Volkswagen Passat, mogą poruszać się częściowo automatycznie. Zachęcamy do oddawania głosów, a także do odwiedzania salonów i umawiania jazd testowych.

 

 

Bezpieczny Ford


Głosuj na Pre-Collision Assist

Niektórzy użytkownicy samochodów wychodzą z założenia, że nowoczesne systemy wyręczają kierowcę i zwalniają go z myślenia na drodze. Nic bardziej mylnego. Zadaniem tych systemów jest nie wyręczanie, ale wspomaganie kierowców. Tym kieruje się marka Ford, która od lat konsekwentnie stawia na rozwój systemów wspomagających bezpieczeństwo. Pre-Collision Assist z Evasive Steering Assist Adaptive Cruise Control z Lane Centring Assist i Stop & Go to nie tyle system, co cały zbiór systemów montowanych w nowych modelach marki.  System wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami. Jest także wyposażony w Tempomat adaptacyjny z funkcją utrzymania pojazdu na środku pasa ruchu oraz funkcją automatycznego zatrzymania i ponownego rozpoczęcia jazdy.

Nauczyć się wykorzystywać systemy

Nawet najnowocześniejsze systemy bez praktycznej wiedzy, jak i w jakich sytuacjach z nich korzystać są niemal bezwartościowe. Dlatego tak ważne jest podnoszenie kwalifikacji swoich kierowców i podnoszenie ich kwalifikacji, ale także kwalifikacji w zarządzaniu samochodami. Temu właśnie służy projekt Praktyczna Akademia Forda.  Projekt przeznaczony dla profesjonalistów zarządzających firmowymi pojazdami, którzy chcą poznać kluczowe zagadnienia związane z Car Fleet Managementem oraz osobiście przetestować gamę modelową Forda i ciekawe konfiguracje modeli jednego z liderów sprzedaży pojazdów do firm w Polsce. Czego uczy Praktyczna Akademia Forda? Przede wszystkim, w bezpiecznych warunkach powala poznać całą gamę modeli. Podczas szkoleń można nie tylko przetestować samochody, ale dowiedzieć się o aspektach związanych z zarządzaniem czy finansowaniem. Później tę wiedze można przekazać swoim kierowcom. 

Głosuj na Praktyczną Akademie Forda

Nie tylko importerzy dostarczają narzędzia pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo. Jednym z rozwiązań ma do zaoferowania firma Cartrack: Program Odpowiedzialni na Drodze – Cartrack Ecodriving. Innowacyjny program wspierający bezpieczeństwo jazdy pracowników, oparty na systemie raportowania połączonym z aplikacją „Dzienny Asystent Jazdy”. Rozwiązanie, na którym można budować programy grywalizacji dla pracowników. Program skutecznie wpisuje się w działania CSR Klientów i stanowi bardzo efektywne narzędzie motywacyjne dla pracowników.

Fundamentem Programu są badania charakterystyki stylu jazdy przeprowadzone na ponad 75 000 kierowców aut służbowych na świecie w ciągu 24 miesięcy. Raport bada ośmiu kluczowych parametrów określających styl jazdy kierowców, przekładający się na ich bezpieczeństwo oraz koszty eksploatacji floty. Daje możliwość bardziej świadomego realizowania założeń ekologicznych wpisanych w politykę firm i wpływu na środowisko naturalne. Bezpieczeństwo kierowców oraz ich wydajność mają  znaczący wpływ na osiąganie dobrych wyników biznesowych. Wynikające z tego obniżenie kosztów paliwa, serwisu oraz ubezpieczenia floty mają bezpośrednie przełożenie na zyski firmy.

Głosuj na „Program Odpowiedzialni na Drodze – Cartrack Ecodriving”

 

Kamil Jakacki, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju Cartrack

Program Odpowiedzialni na Drodze – Cartrack Ecodriving to niezastąpione narzędzie poprawiające styl jazdy kierowców flotowych. Zwiększa bezpieczeństwo pracowników, zmniejsza szkodowość i koszty eksploatacyjne oraz wpisuje się w działania pro-ekologiczne pomagając jednocześnie w kreowaniu wizerunku bezpiecznej firmy.
Program skutecznie wspiera działania CSR Klientów Cartrack  i stanowi bardzo efektywne narzędzie motywacyjne dla pracowników.
Zapraszamy do głosowania na „Program Odpowiedzialni na Drodze – Cartrack Ecodriving”.

 

Profesjonalne szkolenia


Nic nie zastąpi szkoleń i to zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Szkolenia nie tylko są niezbędnym elementem pozwalającym sprawdzić kompetencje kierowców, ale dzięki cykliczności, także je podnosić. Niestety określenie – jestem dobrym kierowcą wciąż pokutuje wśród użytkowników dróg. Tymczasem podstawową zaletą szkoleń jest to, że pozwalają one uzmysłowić, że wcale tak nie jest. Niezwykle budujące są rozmowy z kierowcami, którzy po szkoleniu z nieskrywanym zdumieniem mówią: Nie wiedziałem, że tak to działa.
To właśnie szkoły jazdy, odpowiednie autodromy i wykwalifikowana karda pozwalają sprawdzić się w sytuacjach granicznych. W sytuacjach, których potem będzie można uniknąć na drodze.

Gama w bezpiecznych warunkach

BMW Driving Experience jest dostawcą kursów szkoleniowych dla kierowców, umożliwia rozwijanie pasji i zdobywanie doświadczenia za kierownicą BMW. Teraz dostępne również w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych i potencjalnych klientów flotowych, dla których możliwa jest organizacja dedykowanego dnia itp. Itd. BMW Driving Experience to niezapomniane emocje za kierownicą najnowyszch modeli BMW jednocześnie zapewniając uczestnikom zdobywanie zaawansowanych umiejętności z zakresu bezpiecznej i dynamicznej jazdy w różnych – również skrajnych – warunkach drogowych. Wydarzenia odbywają się w specjalnie przygotowanych Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy (Bednary Driving City i Tor Modlin) oraz na torze wyścigowym Silesia Ring. Uczestnicy mogą wybierać spośród czterech programów treningowych: BMW M Intensive Training, BMW M Perfection Training, BMW Basic Safety Training oraz BMW Basic Compact Training.
BMW Driving Experience to jednak nie tylko sportowe emocje na najwyższym motoryzacyjnym poziomie i świetnie spędzony czas, ale również imprezy grupowe, skrojone na miarę potrzeb i grupy docelowej. Szeroka możliwość dopasowania wydarzenia do indywidualnych oczekiwań to prosty sposób na stworzenie niezapomnianego spotkania w gronie przyjaciół, współpracowników lub kontrahentów, za kierownicą najnowszych modeli BMW. Organizacja grupowych imprez motoryzacyjnych może w łatwy sposób przełożyć się na realizację założonych planów, takich jak poprawa bezpieczeństwa, zmniejszenie szkodowości floty czy integracja pracowników. Zapraszamy do kontaktu – nasz zespół udzieli indywidualnej pomocy w precyzyjnym planowaniu i realizacji każdego szczegółu wydarzenia.
Głosuj na BMW Driving Experience

Silni doświadczeniem

Akademia Jazdy Opel, należąca do Polskiego Stowarzyszenia Motorowego, to jedna z najstarszych szkół w Polsce.  od 25 lat, co roku udoskonala narzędzia szkoleniowe. Z technologii skorzystało już ponad 50.000 kierowców z kilkuset firm. Szkołą, pod przewodnictwem Mariusza Stuszewskigo przeniosła tradycyjne szkolenia samochodowe do nowego wymiaru, warsztatów motoryzacyjnych zintegrowanych z narzędziami telemetrycznymi. Dzięki temu ze swoimi klientami flotowymi tworzy długoletnie programy poprawy bezpieczeństwa i zarządzania bezpieczeństwem w ich flotach.
Szkoła tworzy i rozwija także flotową usługę przyszłości – Hybrydę telemetryczną.
Głosuj na Akademię Jazdy Opel

 

Mariusz Stuszewski, Akademia Jazdy Opel

Ostatni okres to trudny czas dla ośrodków doskonalenia techniki jazdy. Aby nie pozostawić naszych klientów bez wsparcia dotyczącego bezpieczeństwa przenieśliśmy nasze zajęcia na specjalną platformę e-learningową. Oferujemy tam różne rodzaje kursów o tematyce bezpieczeństwa jak zwykle dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.
Czekamy na decyzję które będą sprzyjały otwieraniu autodromów i sprzyjały możliwości prowadzenia zajęć praktycznych do których już jesteśmy przygotowani. Będzie się to dobywać na zasadach bardziej indywidualnych w małych grupach z komunikacją radiową pomiędzy kierowcą a instruktorem bacznie obserwującym z zewnątrz. Oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa.
Śledząc statystki wypadków utrzymujemy się w przekonaniu że działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego są nadal bardzo potrzebne bo pomimo mniejszej ilości wypadków liczba ofiar w stanie ciężkim jest ciągle bardzo wysoka.
 

 

Kolejni weterani

SJS Driving Academy wywodzi się z najstarszej markowej akademii doskonalenia techniki jazdy – Szkoły Jazdy Subaru, która w tym roku świętuje swoje dwudziestolecie na rynku i do dziś cieszy się ogromną popularnością oraz niesłabnącym zaufaniem klientów. W swojej ofercie SJS Driving Academy posiada zróżnicowany i dopasowany do rozmaitych potrzeb naszych klientów wachlarz propozycji. Podstawą są szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, klasyczne szkolenia flotowe nastawione na bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem floty (minimalizacja kolizji aż o 80%, zużycie paliwa nawet o 25%), ecodriving, aż po treningi dla osób z aspiracjami mistrzowskimi w różnych dyscyplinach motorsportu, jak na przykład Treningi z Wojtkiem Chuchałą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wśród których sporą część stanowią panie, stworzyli autorski projekt szkoleń z bezpiecznej jazdy dla kobiet a zmiany klimatyczne i troska o nasze środowisko spowodowała, że naszą flotę zasiliły samochody elektryczne, czego konsekwencją stały się szkolenia dedykowane ich właścicielom. Obecnie w skład szkoły wchodzi  16 certyfikowanych instruktorów, a rocznie z usług SJS korzysta ponad 6.000 osób. Szkoła działa na terenie 12 ośrodków szkoleniowych w Polsce, posiada również własne obiekty szkoleniowe: Tor Kielce w Miedzianej Górze oraz ODTJ SJS Warszawa – Bemowo. Tym, co wyróżnia ofertę SJS Driving Academy na rynku jest z pewnością kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa (polegające na uświadamianiu ryzyka oraz nauce efektywnego wykorzystania dostępnych systemów bezpieczeństwa).

 Głosuj na Głosuj na SJS Driving Academy

 

Irek Dancewicz, Prezes Zarządu Grupy SJS

Ilość akademii bezpiecznej jazdy oraz ośrodków szkoleniowych z roku na rok w naszym kraju rośnie. Czym zatem wyróżniamy się na tle konkurencji? Przede wszystkim 20-letnim doświadczeniem, kadrą stałych, doświadczonych i certyfikowanych instruktorów, wśród których są mistrzowie Polski i Europy oraz realizacją szkoleń w całym kraju, z doskonałym Torem Kielce na czele. Ponad 100 tysięcy zadowolonych kursantów zobowiązuje nas do dalszej, efektywnej pracy, w której realizujemy naszą misję, jaką są bezpieczne drogi. Nasze motto brzmi: aby każdy kierowca był świadomy, bezpieczny i odpowiedzialny za siebie i za innych!
Dziękujemy za Twój oddany głos.
 

 

Rajdowe doświadczenie w służbie bezpieczeństwa

Często jest tak, że kierowcy związani zawodowo z motorsportem po zakończeniu kariery decydują się podzielić swoim doświadczeniem i przekazać wiedzę. Najlepszym sposobem na to jest założenie szkoły bezpiecznej jazdy. Tak właśnie zrobił Tomasz Kuchar.
Akademia Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara została powołana do życia ponad 10 lat temu przez czołowego polskiego kierowcę rajdowego i rallycrossowego. Od początku swojego istnienia specjalizuje się w realizacji szkoleń z doskonalenia techniki jazdy, kursów jazdy defensywnej i eco drivingu, szkoleń produktowych i prezentacji nowych modeli samochodów, eventów, pikników i zlotów motoryzacyjnych. W roku 2017 z inicjatywy Akademii w okolicach Mszczonowa pod Warszawą powstał ośrodek doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego Driveland przystosowany do szkoleń dla kierowców wszystkich kategorii prawa jazdy. To pod wieloma względami najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, którego wyłącznym operatorem jest Akademia Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara.

 Głosuj na Akademię Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara

Tomasz Kuchar, Driveland

Gorąco zapraszam do głosowania na Akademię Bezpiecznej Jazdy, którą do życia powołałem już kilkanaście lat temu. Cały ten okres to mnóstwo doświadczeń, olbrzymia liczba klientów, niezliczona ilość zrealizowanych szkoleń i eventów motoryzacyjnych, prezentacji nowych modeli samochodów i innych projektów. Weszliśmy właśnie na jeszcze wyższy poziom obsługi naszych klientów oddając do ich dyspozycji Driveland - jeden z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy zlokalizowany w Słabomierzu pod Warszawą. Z góry dziękuję za każdy głos.
 

 

Ubezpieczenie, czyli bezpieczeństwo nie tylko finansowe

W pracy fleet managera niezwykle istotnym czynnikiem są ubezpieczenia. Dobrze skonstruowane pozwalają, mówiąc kolokwialnie, spać spokojniej – bo chyba żaden fleet manager nie śpi zupełnie spokojnie.
DAS FLOTA to ubezpieczenie prawne dla firm posiadających floty pojazdów osobowych, ciężarowych czy też floty mieszane. Ubezpieczenie zapewnia m. in. nielimitowane telefoniczne porady prawne, pokrycie kosztów sądowych oraz wynagrodzenia prawnika m.in. w sprawach karnych i wykroczeniowych. Obejmuje ochroną zarówno ubezpieczone pojazdy, jak i kierowców na terenie ponad 40 krajów. DAS FLOTA zapewnia natychmiastowe wsparcie dzięki 24- godzinnej infolinii porad prawnych. Tym samym zdejmuje ciężar obsługi problemów prawnych kierowców z barków zarządzającego flotą.To ważne, szczególnie w nagłych sytuacjach. Dzięki DAS FLOTA kierowca, którego oskarżono o spowodowanie wypadku, zaraz po zdarzeniu może skontaktować się z prawnikiem, zwiększając szansę na skuteczną obronę. Natomiast firma może uniknąć niepotrzebnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym utraty zniżek OC. To świetne rozwiązanie dla firm transportowych, ze względu na ochronę w sprawach administracyjnych i wykroczeniowych powiązanych z transportem. DAS FLOTA pomoże także w przypadku sporów z Inspekcją Transportu Drogowego lub jej lokalnymi odpowiednikami w Europie. Ubezpieczenie prawne DAS FLOTA to wyjątkowe uzupełnienie ubezpieczeń komunikacyjnych, i zdecydowany „must have” każdej firmy posiadającej flotę.

Głosuj na Ubezpieczenie prawne DAS FLOTA

 

Rafał Hiszpański, Prezes DAS

Warto oddać głos na DAS FLOTA, bo to produkt, który wyróżnia się swoim zakresem na rynku. Nasze ubezpieczenie zapewnienia m.in. finansowanie pomocy prawnej, w tym kosztów procesów sądowych w Polsce i zagranicą. Daje także całodobowy dostęp telefonicznych porad prawnych udzielanych przez doświadczonych prawników. Z DAS FLOTA kierowca może od samego początku zdarzenia podejmować świadome decyzje i uniknąć błędów, np. pochopnego przyznania się do bycia sprawcą wypadku, co ma swoje poważne konsekwencje prawne oraz finansowe. Jednocześnie takie działanie ma wpływ na obniżenie szkodowości z tzw. ubezpieczeń OC. Nasza polisa zdejmuje z barków właścicieli floty problemy prawne kierowców. To zdecydowany „must have” dla każdej firmy posiadającej flotę pojazdów!
 

 

PZU

Jednym z priorytetów PZU na 2020 rok jest bycie jak najbliżej klientów flotowych. Firma dba  o to, aby współpraca z klientami była stabilna i przewidywalna, również w aspekcie cenowym. Poziom obsługi firm flotowych jest wyróżnikiem firmy na rynku. PZU wspiera klientów w zarządzaniu ryzykiem – doradza, jak ograniczać koszty szkód, ich częstotliwość, a w efekcie zmniejszać cenę ubezpieczenia.

Programy prewencyjne

  • PZU Bezpieczna Flota – kompleksowy program prewencyjny, który realizujemy od 2010 roku. Dzięki temu zwiększamy świadomość bezpieczeństwa na drodze oraz poprawiamy umiejętności prowadzenia pojazdów przez kierowców flotowych.
  • PZU Audax – program prewencyjny dla naszych klientów nastawiony na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań ograniczających ryzyko szkód. Celem programu jest poprawa wskaźnika szkodowości m.in. z wykorzystaniem telemetrii i innych działań prewencyjnych.

Zarządzanie ryzykiem we flocie

Jako pierwszy ubezpieczyciel na rynku powołaliśmy Zespół Zarządzania Ryzykiem we Flotach. Aby jeszcze lepiej odpowiadać na szczególne potrzeby klientów w tym obszarze, przeprowadziliśmy też wewnętrzną zmianę w obszarze underwritingu dla flot. Zgrupowaliśmy branże o podobnych charakterystykach i przypisaliśmy je do poświęconych im zespołów underwriterów. Dzięki temu lepiej rozumiemy specyfikę działalności klienta i wyzwania, z którymi musi się mierzyć, co przekłada się na bardziej precyzyjną ocenę ryzyka i trafniejszą ofertę cenową na kolejne lata.

„PZU Wsparcie Prawne za Granicą” dla flot w transporcie międzynarodowym

To usługa skierowana do wszystkich firm, których kierowcy jeżdżą za granicę. Ubezpieczony otrzymuje natychmiastową pomoc prawną w razie wypadku komunikacyjnego za granicą. Wystarczy, że zadzwoni pod numer alarmowy, a jego sprawą zajmie się specjalista PZU, który dodatkowo wesprze językowo kierowcę np. podczas rozmów z policją, służbami ratunkowymi, uczestnikami czy świadkami zdarzenia. Wspieramy naszych klientów w 37 krajach Europy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 Głosuj na PZU – kompleksowe rozwiązania dla klientów flotowych

Jakub Sajkowski, dyrektor zarządzający Pionem Klienta Korporacyjnego PZU

Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z naszymi klientami. Poza sama ochroną ubezpieczeniową, chcemy być partnerem w zarządzaniu ryzykiem. Doradzamy jak ograniczać wielkość i częstotliwość szkód, edukujemy kierowców - wszystko po to, aby zapewniać bezpieczeństwo, jednocześnie wpływając na zmniejszanie kosztów ubezpieczenia w przyszłości.
 

 

Przeczytaj również
Popularne