Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Audi przeznacza pięć milionów euro na walkę z koronawirusem

Podczas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa Audi wspiera instytucje medyczne i społeczne w swoim rodzinnym regionie, ale zapewnia też pomoc humanitarną na poziomie międzynarodowym. Koncern przeznacza pięć milionów euro na pomoc w nagłych wypadkach związanych z koronawirusem.

Marcus Duesmann, który z dniem 1 kwietnia objął stanowisko prezesa zarządu AUDI AG, mówi: „Światowa pandemia koronawirusa stwarza dla nas wszystkich zupełnie nowe wyzwania – dla nas jako przedsiębiorstwa, ale też dla całego społeczeństwa. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Audi, którzy w tym niezwykłym czasie patrzą w przyszłość wykonując swe obowiązki i pomagają w miejscach,
w których są potrzebni. Chcę też podziękować tym wszystkim, którzy w fabrykach czterech pierścieni na całym świecie prowadzą działalność, utrzymując ich funkcjonowanie. Jestem przekonany, że po zakończeniu kryzysu wszystkie inicjatywy stworzone dla zatrudnionych w Audi będą kontynuowane. W tej chwili jednak liczy się przede wszystkim zdrowie naszych pracowników, ich rodzin i społeczeństwa jako całości.”

Peter Mosch, przewodniczący rady pracowniczej AUDI AG dodaje: „Wola pomocy całej naszej załogi w czasie koronawirusa jest ogromna. Każdy chce się przyłożyć do kształtowania bezpiecznej przyszłości po ustaniu tego kryzysu. Odgrywając aktywną rolę w kwestii darowizn, odczuwamy ogromną odpowiedzialność za sytuację w regionach i państwach, w których ulokowane są nasze fabryki.” Pracownicy Audi, którzy chcą się aktywnie zaangażować w działania pomocowe, mogą przesyłać swoje propozycje za pośrednictwem specjalnego, wewnętrznego adresu e-mail. Dr Ute Röding, odpowiedzialna za tą akcję podkreśla: „Nasi koledzy z Neckarsulm i z Ingolstadt mogą nam przesyłać swoje sugestie, które my niezwłocznie przeanalizujemy. Pierwsze pytania już nadeszły, a my udzieliliśmy już pierwszych odpowiedzi.”

Liczne darowizny pieniężne i materialne

Pierwsza transza darowizn pieniężnych już ruszyła. W ostatni poniedziałek,
30 marca, AUDI AG przekazało ponad 600 tysięcy euro dla szpitali w Ingolstadt
i w Neckarsulm. Pieniądze te, to pierwsze kwoty z ogólnej sumy pięciu milionów euro, które AUDI AG przeznaczy na różne działania w walce z koronawirusem. Dodatkowo Audi wspiera inicjatywę „sprint4local – tydzień dla Ingolstadt”. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Digital Startup Center i przez IFG Ingolstadt. Jej uczestnicy mają czas od 1 do 7 kwietnia, by wymyślić i przedstawić projekty na temat tego, w jaki sposób region Ingolstadt może sprostać wyzwaniom kryzysu, a tym samym jak wyjść z niego silniejszym. Zagraniczne fabryki Grupy Audi także zapewniają wsparcie projektów lokalnych w swoich krajach. Dla przykładu Audi Brussels i Audi China kupują sprzęt medyczny dla wybranych placówek, a Audi Hungaria przekazała pieniądze na rzecz szpitala w Győr. W innych lokalizacjach również planuje się tego typu przedsięwzięcia.

Audi

 

Przeczytaj również
Popularne