Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
AUTO PAY

Arval radzi jak jeździć bezpiecznie, również elektrykiem

Firma Arval Service Lease Polska publikuje kolejne materiały z cyklu porad dotyczących bezpiecznej jazdy i poprawnych nawyków za kierownicą. Filmy edukacyjne, przygotowane we współpracy z ekspertami Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara w ramach programu Arval Driving Academy mają ułatwić bezpieczne i efektywne podróżowanie, także samochodami elektrycznymi. Nowy cykl jest elementem strategii Arval Beyond, która zakłada obniżenie liczby wypadków we flocie wynajmowanej przez Arval o 10% do 2025 r.

Jak skutecznie wykorzystać pojemność baterii elektrycznego samochodu i jak odzyskiwać energię? Jak uniknąć poślizgu lub radzić sobie w sytuacji zagrożenia podsterownością lub nadsterownością? W jaki sposób do jazdy powinien przygotować się kierowca i jak powinni być zabezpieczeni pasażerowie? Tego dowiedzieć się można z serii krótkich filmów Arval Driving Academy. Eksperci szkoły jazdy w obrazowy sposób informują, jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- W ubiegłym roku dostarczyliśmy naszym klientom wiele samochodów hybrydowych, rośnie także nasza flota samochodów elektrycznych. Jazda elektrykiem daje sporo frajdy, jednak by w pełni wykorzystać potencjał tego napędu trzeba zmienić nieco swoje przyzwyczajenia. Między innymi o tym mówimy w naszych nowych filmach poświęconych bezpiecznej i efektywnej jeździe. Warto wiedzieć, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób defensywny, zdecydowanie polubią się z elektrykami i w pełni wykorzystają zasięg baterii takiego pojazdu – informuje Bartłomiej Kwapisz, Head of Marketing & Innovations w Arval Service Lease Polska.

Tematy poruszane w kolejnej odsłonie cyklu filmów Arval Driving Academy

  1. Elektrykiem na długie dystanse
  2. Jazda defensywna – bezpiecznie i efektywnie
  3. Jak uniknąć poślizgu
  4. Poślizg podsterowny – jak sobie z nim poradzić
  5. Nadsterowność – jak uniknąć zagrożenia
  6. Przygotowanie kierowcy do jazdy
  7. Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi i zwierzętami

W poprzednich odcinkach kierowcy mogli dowiedzieć się, dlaczego nie warto zwlekać z wymianą opon na zimowe gdy temperatura spada, jak jeździć po pierwszych opadach śniegu, a także jak uniknąć aquaplaningu i jak bezpiecznie spakować bagaże przed podróżą. Wszystkie filmy obejrzeć można na fanpage firmy pod adresem: https://www.facebook.com/ArvalPolska/ oraz na kanale YouTube Arval Polska pod adresem:

https://www.youtube.com/c/ArvalPolska.

Firma Arval od 10 lat prowadzi w Polsce szkolenia dla kierowców flot samochodowych. Programy realizowane są zarówno w zamkniętych, specjalistycznych ośrodkach doskonalenia technik jazdy takich jak Driveland pod Mszczonowem oraz na drogach publicznych. Odpowiadając na potrzeby klientów, ostatnio firma wprowadziła do oferty również kursy w formie online.

Współpracujemy z najbardziej doświadczonymi instruktorami w Polsce. Celem naszych szkoleń jest przekonanie użytkowników firmowych samochodów, że można jeździć wolniej, bezpieczniej i taniej. Kierowcy służbowych samochodów stanowią znaczący odsetek użytkowników ruchu i dlatego zależy nam aby jeździli świadomie i odpowiedzialnie – wyjaśnia Bartłomiej Kwapisz z Arval.

 

Arval

Przeczytaj również
Popularne