Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
piaggio

We Connect Fleet wspomoże menedżera floty i kierowców

Volkswagen Samochody Dostawcze uruchomił narzędzie We Connect Fleet, które na poziomie internetowego portalu dla managera floty oraz aplikacji mobilnej dla kierowców ma ułatwić zarządzanie flotą.

Zalogowany w portalu menedżer floty ma na portalu łatwy dostęp do danych dotyczących pojazdu i pokonywanych przez niego tras, a kierowcy, korzystając z aplikacji Connect Fleet na swoich smartfonach, mogą dużo szybciej wysłać do firmy np. skany faktur ze stacji benzynowej lub prowadzić cyfrową ewidencję przebiegu pojazdu.

By skorzystać z usługi We Connect Fleet, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w konfiguratorze podczas zamawiania nowego pojazdu, zarejestrować się w systemie oraz pobrać aplikację mobilną dla kierowców lub zalogować się do portalu menedżera floty. Usługa dedykowana jest przedsiębiorstwom, a przez pierwszy rok od momentu aktywacji można ją użytkować bezpłatnie.

W usłudze We Connect Fleet zarządzać można następującymi obszarami:

Zarządzanie przeglądami i naprawami: przestoje samochodów flotowych kosztują pieniądze firmy i nerwy menedżerów flot. Czy to oznaki zużycia klocków hamulcowych, konieczna wymiana oleju, przepalona żarówka, stłuczka, czy małe uszkodzenie: na portalu We Connect Fleet rejestrują się wszystkie komunikaty dotyczące samochodu wysyłane przez kierowcę, czy też przez sam pojazd (za pomocą jednostki komunikacyjnej OCU 3, w którą wyposażone są wszystkie nowe samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze) i w razie potrzeby automatycznie przekazywane są do wybranego partnera serwisowego.

Lokalizacja GPS i podgląd trasy: Funkcja „Lokalizacja GPS i podgląd trasy" umożliwia sprawne planowanie pracy. Menedżer floty na portalu We Connect Fleet może zobaczyć, gdzie aktualnie znajdują się pojazdy, tak by móc elastycznie koordynować ich trasy. Usługa śledzenia GPS może być
w każdej chwili aktywowana lub dezaktywowana.

Cyfrowa ewidencja przebiegu pojazdu: Menedżer floty szybko otrzymuje stany przebiegów pojazdów i może je wyeksportować do odpowiedniej dokumentacji. Dla kierowców oznacza to mniej czasu na papierkową robotę.

Cyfrowy dziennik kosztów: Kierowca może od razu, np. na stacji benzynowej, sfotografować swoim smartfonem fakturę i zapisać ją
w systemie jako pozycję dziennika kosztów. Menedżer floty jest natychmiast informowany o poniesionych kosztach – może je zobaczyć na portalu -
i dzięki temu zachowuje pełną kontrolę nad wydatkami.

Efektywność jazdy: We Connect Fleet ocenia też pojazdy pod względem ich wydajności -  zużycia paliwa, przyspieszania, hamowania, prędkości, czy wyboru biegów. Dzięki temu można porównać wydajność pojazdów, określić potencjał optymalizacji i uniknąć niepotrzebnych kosztów.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze

Przeczytaj również
Popularne