Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

SEAT Leon 4. generacji wprowadza do segmentu nową estetykę

seat leon

Premiera nowego SEAT-a Leona zbliża się wielkimi krokami. Bestsellerowy model SEAT-a charakteryzuje się jeszcze bardziej eleganckim i dynamicznym designem. Jednocześnie SEAT Leon czwartej generacji konsekwentnie czerpie z estetyki swoich poprzedników. Najnowsza generacja kultowego modelu zostanie zaprezentowana globalnie 28 stycznia.

 

Nowoczesne elementy, elegancja i spójna stylistyka

Kolejna generacja bestsellera hiszpańskiej marki na tle segmentu będzie wyróżniać się wyjątkowo dynamicznym designem. Wygląd najnowszej wersji kultowego modelu SEAT-a oparto na charakterystycznych cechach wcześniejszych odsłon modelu, dzięki czemu zachowano spójność stylistyczną. Jednocześnie nowego Leona wzbogacono o nowoczesne elementy, które sprawiają, że auto będzie sprawiać wrażenie jeszcze bardziej eleganckiego i ekspresyjnego.

 

Dynamiczny oraz statyczny

Projektanci SEAT-a zadbali o to, aby nowy samochód prezentował się świetnie zarówno podczas postoju, jak i w ruchu. Przy pracy designerów wykorzystano zaawansowaną platformę MQB Evo, dzięki której udało się nie tylko zwiększyć wymiary pojazdu w obu wersjach – pięciodrzwiowej oraz Sportstourer – ale także uzyskać lepsze proporcje.

Do projektowania nowego SEAT-a Leona podeszliśmy z perspektywy prostoty, która jednocześnie mówi o sile i determinacji Nasze przywiązanie do prostoty estetycznej wynika z tego, iż wierzymy, że znaczną część naszej historii da się opowiedzieć za pomocą kilku prostych linii. Co do siły i determinacji, są to atrybuty, które wyróżniają nasze samochody i urzekają już na pierwszy rzut oka.     

 tłumaczy Alejandro Mesonero-Romanos,
szef działu designu SEAT-a. 

 

Mocniejsze kształty

Przeobrażeniu uległa karoseria bestsellerowego modelu. Mocniejsze kształty nie tylko dodają samochodowi temperamentu, ale także sprawiają, że padające na lakier światło załamuje się pod wieloma kątami, estetycznie niuansując wrażenia optyczne.

Tył pojazdu wyposażono w imponujące światła LED rozcignięte na całej szerokości pojazdu. Ponadto bagażnik zaprojektowano tak, aby podkreślał dynamizm samochodu. Oświetlenie i spojler tworzą wrażenie ruchu i prędkości, nawet gdy auto się nie porusza.

Nowy SEAT Leon został zaprojektowany w zakładach SEAT-a w Martorell, gdzie będzie również produkowany. Premierowy model jest najbezpieczniejszym, najlepiej połączonym z otoczeniem samochodem hiszpańskiego producenta. Nowy Leon zostanie globalnie zaprezentowany podczas oficjalnej premiery 28 stycznia.

 

Przeczytaj również
Popularne