Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

ROZWÓJ JAGUAR LAND ROVER W POLSCE

Jaguar

W nawiązaniu do ostatnich komunikatów giełdowych, potwierdzających planowane zakończenie obowiązywania umowy importerskiej pomiędzy Jaguar Land Rover Deutschland, a British Automotive Holding S.A. w terminie 31 marca 2021 r., pragniemy uzupełnić komunikat o istotne, z perspektywy obecnych i przyszłych Klientów Jaguar Land Rover, kwestie.

 

Jaguar Land Rover Limited

W dniu 1 kwietnia 2021 roku na rynku polskim, bezpośrednią sprzedaż importerską Jaguar Land Rover planuje rozpocząć spółka zależna od Jaguar Land Rover Limited, kontynuując dynamiczny rozwój obu marek w kraju. Zmiana Importera na bezpośredniego przedstawiciela Producenta odbędzie się w sposób maksymalnie płynny i nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie w zakresie sprzedaży samochodów czy usług serwisowych w autoryzowanej sieci dilerskiej. Z punktu widzenia Klienta nic się nie zmieni. Gwarancje fabryczne czy pakiety serwisowe będą nadal obowiązywały, a realizacja usług serwisowych będzie odbywała się w stale rozwijanej sieci dilerskiej.

 

Rozwój sieci dilerskiej

W związku z decyzją, British Automotive Holding nie zwalnia jednak tempa. Przygotowuje się do wyjścia z biznesu importerskiego i kontynuuje rozwój sieci dilerskiej.

Działalność importerska to współpraca ograniczona czasowo. Liczyliśmy się z tym, że JLR będzie dążył do tego, aby bezpośrednio sprowadzać samochody do Polski. Mając tę świadomość, budowaliśmy strategię rozwoju sieci dilerskiej. Dzięki temu, spółki dilerskie mają obecnie około połowę rynku w Polsce, w kategoriach wolumenu sprzedaży. Celem grupy BAH jest dalsza koncentracja na umacnianiu, rozwoju, jak i optymalizacji segmentu dilerskiego, ponieważ po zakończeniu działalności importerskiej, chce nadal być znaczącym partnerem i kontrahentem dla producenta

Katarzyna Twarowska,
Dyrektor Zarządzająca grupą kapitałową British Automotive Holding S.A.

 

Sieć dilerska Jaguar Land Rover liczy obecnie 12 autoryzowanych punktów na terenie Polski, z czego pięć należy do spółki British Automotive Holding, i dalej się rozwija. W grudniu otwarty został nowy salon i serwis w Łodzi, a na końcowym etapie budowy są obiekty w  Szczecinie oraz Gdańsku. Trwają również rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi partnerami, celem których jest otwarcie salonów dilerskich w Bydgoszczy/Toruniu oraz Lublinie.

Przeczytaj również
Popularne