Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Raport o stanie usług car assistance w Europie Powrót branży do nowej normalności

Powrót do normalnego funkcjonowania car assistance stał się w Europie faktem. Dotyczy to także usług dodatkowych takich jak: wynajem samochodów zastępczych, transport, hotele, serwisy. Raport został przygotowany przez Starter24, na podstawie danych pochodzących z sieci ARC Europe Group - największego dostawcy car assistance w Europie.

Powrót do normalnego funkcjonowania dotyczy także usług dodatkowych takich jak: wynajem samochodów zastępczych, transport, hotele, serwisy. W kilku krajach występują drobne ograniczenia w zakresie usług dodatkowych. Wolumen zdarzeń assistance wraca do poziomu z 2019 roku, najgorsze scenariusze przewidują spadki rzędu od -10 do -20%.

Obecnie nie ma żadnych problemów z usługami podstawowymi (kontakt z call center, naprawa na drodze i holowanie) oraz dodatkowymi (wynajem samochodów zastępczych, usług taxi, hotele).
Do normalności wracają także holowania międzygraniczne (tzw. cross-border).

  • Branża od dłuższego już czasu działa normalnie, nie ma żadnych problemów z dostępnością usług car assistance takich jak: naprawa na drodze, holowanie, czy wynajem samochodu zastępczego oraz usług hotelowych. komentuje Mateusz Bogucewicz, Dyrektor Techniczny Starter24. Szybkość reakcji i realna pomoc na drodze jest dostępna na stałym, dobrym poziomie. Pracownicy pomocy drogowej zabezpieczają się indywidualnie zgodnie z obowiązującymi procedurami (maski, rękawiczki).” – dodaje Bogucewicz.

 

Starter24

Przeczytaj również
Popularne