Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kia ceniona za jakość

Po raz szósty z rzędu Kia Motors numerem jeden w badaniu jakości
J.D. Power na rynku amerykańskim, ex aequo z marką Dodge. Ich właściciele, podczas pierwszych 90 dni użytkowania, ponownie zgłosili najmniej usterek. W 2020 roku wskaźnik jakości IQS (Initial Quality Study) wyniósł 136 problemów na 100 aut.

Sukces marki Kia w badaniu IQS od lat napędzają te same modele – Forte i Soul, które regularnie znajdują się wśród 10 najlepszych samochodów w branży. Sukces w poszczególnych segmentach Kia Motors zawdzięcza nie tylko Forte (samochody kompaktowe) i Soulowi (małe SUV-y), ale również takim modelom, jak Sedona (minivany) i Sorento (SUV-y klasy wyższej średniej).

W raporcie rocznym przeanalizowano odpowiedzi 87.282 respondentów, które odnosiły się do 189 modeli w 26 segmentach. Pojazdy są oceniane pod kątem wrażeń z jazdy, osiągów silnika, jakości pracy skrzyni biegów oraz rozmaitych problemów zgłoszonych przez właścicieli pojazdów, które dotyczą szeroko rozumianej jakości.

 

Kia

Przeczytaj również
Popularne