Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Honkery jadą do Nigerii

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku ogłosił upadłość lubelskiego producenta samochodów DZT w maju tego roku. Nie oznaczało to jednak końca produkcji wytwarzanych w tej firmie terenowych Honkerów. Syndyk masy upadłościowej wydzierżawił prawa do produkcji tego modelu spółce Honker, która już może się pochwalić interesującymi kontraktami.

1Nowy podmiot realizuje zamówienie na 40 szt. Honkerów dla Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 w Czernicy gdzie będą one poddawane dalszej zabudowie. Jeszcze ciekawszy okazuje się kontrakt eksportowy firmy w ramach którego producent dostarczy kolejne 12 szt. samochodów do Nigerii z mozliwością rozszerzenia zamówienia o następne 100 szt. Do tej pory na drogi Nigerii trafiło 20 Honkerów. Podczas wrześniowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Honker zaprezentowała dwa modele samochodów: klasyczny 5-drzwiowy pojazd terenowy 4x4 oraz model 6x4 (z trzecią osią wleczoną) przeznaczony dla nigeryjskiego klienta. Ten drugi model ma długość 650 cm, szerokość 203 cm i wysokość 208 cm. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 4,6 tony i może on przewozić do osiemnastu pasażerów na ławkach w ładowni oraz dwie osoby w kabinie. Honkery 6x4 zamówiono na potrzeby nigeryjskiej szkoły oficerskiej. Do napędu eksportowanych samochodów służą silniki Andoria ADCR Euro 4 o mocy 150 KM.

PD

Przeczytaj również
Popularne