Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czy kobiety mają droższe OC?

kobieta

 

Hasło “kobieta za kółkiem” jest pełne stereotypów. Czy podobnymi wyobrażeniami kierują się także ubezpieczyciele wyceniający koszty polis OC? Cenom za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne z podziałem na płeć przyjrzeli się specjaliści z systemu Yanosik.

Na wysokość OC ma wpływ wiele czynników, m.in. wcześniejsza szkodowość, wiek kierowcy, marka samochodu czy też styl jazdy osoby kierującej. Istnieją jednak jeszcze pewne zależności w związku z… płcią właściciela pojazdu.

Dzięki funkcji porównywania cen polis OC w aplikacji Yanosik jesteśmy w stanie sprawdzić oferty u różnych ubezpieczycieli. Kierowcy, którzy chcą rozeznać się w kosztach ubezpieczeń komunikacyjnych i kupić polisę, skanują dowód rejestracyjny swojego auta. W ten sposób możemy analizować sytuację ubezpieczeniową na polskim rynku pod względem różnych czynników. Tym razem, poprzez analizę zanonimizowanych w systemie danych, sprawdziliśmy zróżnicowanie cenowe pod kątem płci właściciela samochodu

Magda Zglińska,
Yanosik

 

Jakie są zatem wyniki badania? Kobiety czy mężczyźni płacą więcej za ubezpieczenia komunikacyjne?

 

“płeć piękna” płaci więcej

Dane pochodzące z systemu Yanosik nie pozostawiają złudzeń. Kobiety za polisę OC płacą średnio o około 50 zł więcej niż męska część kierowców. Oferty OC trafiające do mężczyzn kosztują średnio 591 zł, z kolei panie za taką samą usługę płacą przeciętnie około 640 zł.  

 

Przeczytaj również
Popularne