Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

Arval dostarczy jednoślady dla dostawców jedzenia i zakupów

Wiosenna ofensywa rowerowa. Arval we współpracy z Hop.City dostarczy jednoślady dla dostawców jedzenia i zakupów.

Arval Service Lease Polska, lider polskiego rynku wynajmu pojazdów, kontynuuje współpracę z Hop.City, dostawcą rowerów i skuterów dla firm kurierskich. Arval dostarczył w ostatnich miesiącach 100 rowerów elektrycznych na potrzeby firm zajmujących się miejskimi dostawami, a potencjał współpracy to nawet 500 jednośladów.

Kurierzy realizujący dostawy dla takich marek, jak Domino’s, Pyszne.pl, Jush, Lisek, a także partnerzy platform Glovo, Wolt i Uber Eats, już korzystają z r wynajmowanych od Arval. Obie firmy współpracują też przy rozwoju konceptu centrów korporacyjnej mobilności Arval Mobility Hub, które umożliwiają współdzielenie samochodów i jednośladów pracownikom jednej firmy.

Pierwsza taka współpraca

Współpraca pomiędzy Arval i Hop.City umożliwia operatorowi rowerów instalację własnego oprogramowania, serwisowanie, instalację niestandardowego wyposażenia dodatkowego, a także malowanie jednośladów i umieszczenie brandingu podmiotów użytkujących pojazdy. Ponadto, klienci Hop.City wynajmujący rowery otrzymują kompleksowe ubezpieczenie OC i AC pojazdów, a także NNW kierowców dostarczane przez Cachet, co stanowi unikalną ofertę na rynku.

Widzimy bardzo duże zainteresowanie rowerami elektrycznymi, nie tylko w branży dostaw, ale również wśród korporacji oferujących je pracownikom jako dodatkowy benefit. Dzięki elastycznemu i niestandardowemu podejściu Arval, rowery wynajmujemy pakietowo, możemy dostarczyć je naszym klientom w ich firmowych barwach, z dodatkowym wyposażeniem i autorskim oprogramowaniem Hop.City, a także z naszą własną obsługą serwisową.

Partner, który tak dobrze rozumie jak działa ten biznes, daje nam możliwość otwarcia się na potrzeby rynku. Nasza branża wymaga bardzo szybkiego reagowania i dostarczania rowerów czasem z dnia na dzień. Ramowa umowa na wynajem pozwala nam dysponować wolną pulą rowerów, które możemy dostarczyć klientom „od ręki” do różnych miast Polski – mówi Łukasz Banach, prezes Hop.City.

Nie tylko rowery

Dla użytkowników dostępne są także wymienne baterie, z których można skorzystać m.in. w specjalnie przygotowanych skrytkach-ładowarkach automatów paczkowych Allegro One Box, tzw. „bateriomatach”. Dzięki współpracy Hop.City i Allegro użytkownicy rowerów nie muszą poświęcać czasu na ładowanie rowerów w trakcie dnia pracy.

W każdej ze skrytek-ładowarek w automatach Allegro może się ładować jednocześnie od 4 do 8 baterii. Ich gotowość do użycia jest widoczna w aplikacji użytkownika roweru. Do dyspozycji kurierów docelowo ma być około 3500 „bateriomatów” w kilkunastu miastach Polski, co ma pozwolić na obsługę do 64 000 rowerów w całym kraju.

Nowa mobilność rozwija się błyskawicznie. Rowery, a szczególnie rowery elektryczne, są w miastach najefektywniejszym środkiem komunikacji wykorzystywanym m.in. do szybkich dostaw. Są wyjątkowo tanie w eksploatacji i niezawodne. Na krótkich dystansach, do kilku kilometrów, są zaś równie szybkie jak samochody czy skutery. We współpracy z Hop.City, Arval szybko buduje swoją pozycję w segmencie wynajmu rowerów dostawczych, podobnie jak wcześniej stał się kluczowym usługodawcą w zakresie wynajmu elektrycznych samochodów użytkowych w Polsce. Jest to możliwe dzięki połączeniu rynkowej wiedzy i pasji dwóch liderów innowacji w swoich branżach – mówi Michał Luterek, Business Manager w Arval Service Lease Polska.

Na prąd

Rowery OKAI EB100 dostarczane przez Arval w ramach współpracy z Hop.City są specjalnie zaprojektowane do intensywnej, codziennej pracy. Posiadają silnik o mocy 250 W oraz wymienną baterię 15Ah, która umożliwia przejechanie do 90 km na jednym ładowaniu przy prędkości maksymalnej 25 km/h. Rowery wyposażono są w 26 calowe koła z bezdętkowymi oponami, a całość oparta jest na lekkiej, aluminiowej, ale bardzo wytrzymałej ramie.

Jednoślady obsługiwane są za pomocą aplikacji i specjalnego oprogramowania, które pozwala na automatyzację i optymalizację procesów. Elektronika pojazdu wykorzystuje do komunikacji bluetooth 4.1 oraz lokalizację GPS. Informacje dla użytkownika wyświetlane są na dużym, centralnym wyświetlaczu, z wbudowanym głośnikiem i funkcjami haptyki. Firma ma także wypracowane procesy związane z recyklingiem rowerów i baterii.

W naszych dostawach czas odgrywa niezwykle istotną rolę, ponieważ klient liczy na gorącą i świeżą pizzę. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój mikromobilności w naszej flocie. Kurierom oferujemy firmowe skutery i rowery elektryczne, które pozwalają na sprawną realizację dostaw w większych i mniejszych miastach.

Ponieważ stale rośniemy, potrzebujemy kompleksowej usługi, bez obciążeń związanych z obsługą licznej floty jednośladów. Doceniliśmy więc ofertę Hop.City i Arval, która obejmuje właściwie wszystko – od oklejenia pojazdów po ubezpieczenia – mówi Paweł Kidoń, Menadżer Operacyjny ds. Floty i Franczyzy Domino's Pizza.

Centra nowej mobilności

Arval wynajmuje również rowery i skutery elektryczne, obsługiwane przez Hop.City, na potrzeby firm, chcących zapewnić swoim pracownikom efektywny sposób na codzienne dojazdy do pracy i sprawne poruszanie się po mieście. Współdzielone jednoślady dostępne są dla użytkowników w centrach nowej mobilności – Arval Mobility Hub. Do ich wypożyczenia wystarczy aplikacja, a wszystko odbywa się bez konieczności udziału menedżera floty.

Mikromobilność korporacyjna i huby pozwalające na współdzielenie pojazdów to przyszłość nowoczesnych flot. Możliwość korzystania z firmowych rowerów w celach służbowych, ale także prywatnych to nie tylko sposób na wygodne i szybkie poruszanie się po mieście. To także nowa i atrakcyjna forma benefitu pracowniczego, którą szczególnie docenią młodzi ludzie z tzw. pokolenia Z.

Huby mobilnościowe mają też ciekawe zastosowania jako udogodnienie dla gości hoteli czy mieszkańców konkretnych osiedli. Wraz z Hop.City mocno stawiamy na rozwój tego konceptu, bo przed taką formą współdzielonej mobilności widzimy najbliższą przyszłość -– mówi Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Na koniec 2023 r. Arval wynajmował w Polsce blisko 73 tysiące samochodów, z czego 3150 samochodów elektrycznych. Połowę floty elektryków stanowiły pojazdy dostawcze. Ponadto w wynajmowanej flocie pojazdów Arval na koniec 2023 r. znajdowało się 240 rowerów. W 2024 r. Arval zamierza wyraźnie powiększyć flotę wynajmowanych jednośladów, m.in. dzięki współpracy z Hop.City.

Przeczytaj również
Popularne