Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Wzór uniwersalności

Czy dopracowany co do milimetra samochód dostawczy można uczynić jeszcze doskonalszym? Inżynierowie Forda, odpowiedzialni za konstrukcję premierowej generacji modelu Transit Custom, udowodnili, że jak najbardziej.

Ta sztuka udała im się tak kapitalnie, że Ford Transit Custom został uhonorowany niezwykle prestiżowym tytułem Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2024 (Van of the Year 2024).

Najnowszy Transit Custom przyciąga uwagę atrakcyjnym i eleganckim wzornictwem, dzięki któremu może on stanowić doskonałą wizytówkę firmy. Znaczne zwiększenie liczby dostępnych wersji  sprawiło, że Ford stał się wszechstronny jak nigdy dotąd. Uatrakcyjnienie gamy zawdzięczamy zastosowaniu nowej bardziej uniwersalnej płyty podłogowej. Jest ona nie tylko sztywniejsza i ok. 100 kg lżejsza niż w modelu poprzedniej generacji, ale także umożliwia wykorzystanie różnego rodzaju napędów – od silników wysokoprężnych, poprzez wersje hybrydowe PHEV, aż po w pełni elektryczne.

 

 

Kreując trendy

Konstruktorzy Forda rozumieją potrzeby współczesnych właścicieli firm i kierowców, którzy powszechnie wykorzystują rozwiązania mobilne. Transit Custom zdecydowanie podnosi poprzeczkę w zakresie wyposażenia standardowego w swoim segmencie. Już w podstawowej wersji Trend na środku deski rozdzielczej osadzono 13-calowy ekran dotykowy z systemem komunikacyjno-rozrywkowym Ford SYNC 4, z bezprzewodową obsługą Android Auto i Apple Car Play, który korzysta z nowego modemu 5G. Zaawansowany kokpit uzupełnia 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Transit Custom jest również fabrycznie wyposażony w asystenta głosowego  Alexa wspomagającego codzienną pracę. Używając poleceń głosowych możemy m.in. wprowadzać ustawienia nawigacji lub dokonywać połączeń telefonicznych.

A to nie wszystko. Komfort użytkowania i podróży podnoszą standardowa automatyczna klimatyzacja, podgrzewana szyba przednia i wydajne reflektory LED. Kto by pomyślał, że w samochodzie dostawczym wyposażeniem standardowym może być kamera cofania oraz przednie i tylne czujniki parkowania . Potrzeby użytkowników zmieniły się. Cieszy więc fakt, że to Ford wyznacza obecnie standardy w segmencie. 

Marka Ford wiedzie prym także w innych aspektach. W kabinie modelu Transit Custom  natychmiast docenimy jej obszerność, wyraźnie większą niż w poprzedniej generacji oraz szerokie możliwości regulacji mięsistej i dobrze leżącej w dłoniach kierownicy. Wygodne i dobrze wyprofilowane siedzenia sprawiają, że nawet po wielu godzinach jazdy nie odczujemy trudów podróży. Liczby przydatnych schowków i uchwytów nie sposób wręcz zliczyć. Pokaźny schowek, mieszczący laptop w formacie A4, wkomponowano nawet tam, gdzie zwykle montowana jest poduszka powietrzna pasażera. Poduszkę powietrzną zamontowano natomiast…w podsufitce. Określenie mobilne biuro w przypadku Forda nabiera szerszego znaczenia. Mamy tu nie tylko możliwość opuszczenia oparć kanapy pasażera, w celu uzyskania dodatkowej powierzchni roboczej, czy też korzystania z wielu rozwiązań umożliwiających podpięcie urządzeń elektronicznych. Po pochyleniu  wieńca kierownicy do poziomu i nałożeniu specjalnej nakładki staje się on ergonomiczną podstawą dla tabletów i laptopów, a także płaskim stolikiem, który zapewni wygodę podczas pisania i przerw na lunch. To genialne w swej prostocie i niezwykle użyteczne rozwiązanie (opcja dostępna od 2024 r.).

 

Do wyboru, do koloru

Przedsiębiorców z pewnością ucieszy szeroka gama dostępnych wersji  nadwozia. Możemy zamówić model Transit Custom w wersji furgon, nazwanej Van, w 6-osobowym wariancie brygadowym lub 5-osobowej wersji MultiCab (wersja dostępna w 2024 r.). Szczególnym zainteresowaniem polskich klientów cieszy się wersja Van dostępna z długościami nadwozia  L1 (505 cm) lub L2 (545 cm). W każdej z długości dopuszczalna masa całkowita może wynosić 2,8 tony, 3 tony lub 3,2 tony. Ma to bezpośrednie przełożenie na ładowność pojazdu, która dla wersji L1 może wynosić od 894  do 1416 kg, a L2 od 848 kg do 1370 kg. Krótsza wersja może przewieźć towary w przestrzeni ładunkowej o kubaturze 5,8 m3, a dłuższa  – 6,8 m3. W tym ostatnim przypadku maksymalna długość ładunkunku wynosi 347 cm, dzięki przemyślanej koncepcji umieszczenia ładunku w przestrzeni pod fotelami pasażerów. Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem wynosi 2800 kg. 

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich wersji modelu Transit Custom  jest niezwykle przydatny na co dzień pokaźny 15-centymetrowy prześwit oraz wysokość nadwozia nieprzekraczająca dwóch metrów. Dzięki temu bez obaw możemy wjeżdżać na większość wielopoziomowych parkingów oraz do  garaży podziemnych. W szerokiej palecie kolorów nadwozia aż trzy nie wymagają dopłaty, tj. biały, granatowy i czerwony. To ułatwia dopasowanie wariantu pod biznes przedsiębiorcy. 

Nowa platforma umożliwiła wyraźne obniżenie wysokości podłogi – aż o 10 cm, dzięki czemu znacznie łatwiej i szybciej trwa załadunek i rozładunek towarów. Podłogę oraz boki przestrzeni ładunkowej  mogą osłonić specjalne tworzywa, a o stabilizację towaru zadbają dedykowane  mocowania ładunku w ścianach bocznych. Drobną, ale niezwykle użyteczną funkcjonalnością jest oświetlenie LED w przestrzeni ładunkowej. Jest ono bardziej wydajne i trwalsze niż klasyczne lampki.

Unikatowym rozwiązaniem w modelu Transit Custom będzie wkrótce  Asystent Dostawcy (Delivery Assist) - system automatyzacji powtarzalnych działań, który efektywnie ułatwi pracę i skróci jej czas w trakcie działań kurierskich. Po wybraniu tej funkcji, Asystent  aktywuje się, gdy kierowca przełączy wybierak przekładni na pozycję „P”.  Transit Custom automatycznie włącza wtedy światła awaryjne, zamyka wszystkie otwarte okna i blokuje drzwi, po wyjściu kierowcy z samochodu. Po powrocie kierowca może wsiąść do kabiny bez kluczyka i uruchomić pojazd. Światła awaryjne wyłączą się, a szyby wrócą do poprzedniego położenia. Te kilkanaście sekund oszczędności w trakcie dnia pracy przekłada się na wiele minut, które kurier może spożytkować w dogodny dla siebie sposób.

 

Dynamiczny i oszczędny

Ford przyzwyczaił przedsiębiorców do szerokiej gamy dostępnych jednostek napędowych w swoich samochodach. W modelu Transit Custom nie mogło być inaczej. Klienci mogą wybrać ten samochód z silnikami wysokoprężnymi Ford EcoBlue o mocach 110 KM, 136 KM, 150 KM lub 170 KM, współpracującymi z mechaniczną 6-biegową przekładnią lub też 8-stopniową skrzynią automatyczną. W modelu Transit Custom po raz pierwszy dostępny jest napęd na wszystkie koła Intelligent All-Wheel Drive. Nawet w wariancie o mocy 110 KM imponuje wysoki moment obrotowy 310 Nm, dostępny od 1500 obr./min. Dzięki takim parametrom możemy się cieszyć ze znakomitych osiągów i elastyczności przydatnej m.in. w trakcie wyprzedzania. Co więcej, równolegle możemy liczyć na niewygórowane zużycie paliwa, które w wersji 280 L1 nie przekracza siedmiu litrów oleju napędowego na 100 km.

Inżynierowie Forda zadbali też o wyjątkowe wyciszenie kabiny, dzięki czemu nawet długotrwała podróż z dużymi prędkościami nie będzie dla pasażerów męcząca. Mimo nadwozia długości ponad pięciu metrów Transit Custom prowadzi się równie pewnie i zwinnie jak znacząco krótsze samochody kompaktowe. Właściwości jezdne, stabilne zachowanie w zakrętach oraz bezbłędne wyczucie tego co się dzieje z przednimi kołami potrafią ująć każdego kierowcę. Efekt przyjemności pogłębia doskonała widoczność zza kierownicy.

Priorytetem dla marki Ford jest bezpieczeństwo. W czasie jazdy możemy więc liczyć na wsparcie licznych systemów wspomagania kierowcy. Wyposażeniem standardowym jest system zapobiegający kolizjom (Pre-Collision Assist), system kontroli pasa ruchu i monitorowania koncentracji kierowcy oraz system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Wyposażeniem opcjonalnym jest tempomat adaptacyjny  z funkcją Stop & Go jest system monitorowania  martwego pola widzenia w lusterkach . Wyróżnikiem w segmencie są: system wykrywania ruchu poprzecznego, funkcja automatycznego hamowania podczas cofania oraz system kamer 360 stopni.

 

Kusząca oferta

Ceny modelu Transit Custom  w wersji Van  zaczynają się od 142 010 zł netto. Użytkowanie tak funkcjonalnego samochodu może być dla przedsiębiorcy praktycznie nieodczuwalne. A wszystko za sprawą niezwykle korzystnego finansowania, dzięki któremu możemy użytkować model Transit Custom za kwotę 1395 zł netto miesięcznie. Do tego możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnie wycenionego pakietu ochrony Ford Protect, gwarantującego czteroletni okres ochrony gwarancyjnej i bezpłatnego serwisu. Kolejne oszczędności mogą generować zintegrowane rozwiązania Ford Pro. Obejmują one pakiet inteligentnych aplikacji i narzędzi do zarządzania flotą – takich jak FordPass Pro. Wszystkie te rozwiązania są efektywnie połączone, co pomaga wydłużyć czas sprawności pojazdu i zmaksymalizować wydajność Twojej firmy.