Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Samochód do miasta i na bezdroża

Mercedesa GLE

Marcin Wiśniewski
Specjalista ds.Obsługi Floty Samochodowej grupa Topex

Z mercedesem GLE nie zaprzyjaźniłem się od razu. Wielkość tego samochodu robi wrażanie i przez to, głównie na początku, jazda tym samochodem może sprawiać problemy. Lecz z każdym kilometrem wielkość przestaje przeszkadzać i staje się autem, a komfort podróżowania sprawia niesamowitą przyjemność.

Samochód sprawdził się zarówno w mieście jak i na bezdrożach. Systemy, które pomagają prowadzić tego kolosa działają bez zarzutów. System kamer 360® pomaga parkować nawet na wąskich miejscach w galerii handlowej czy na parkingu podziemnym pod blokiem.

Super rozwiązaniem jest przednia kamera, która uruchamia się na czerwonym świetle i pokazuje w dużej perspektywie obraz przed samochodem. Nie musimy wychlać się i podnosić głowy, żeby dostrzec zmieniające się świtało, tylko wszystko widzimy na środkowym ekranie. Tyle o systemach, o który można napisać oddzielny artykuł.

Oczywiście wielkość samochodu przekłada się na ilość miejsca w środku. Każdy z pięciu pasażerów ma go wystarczając dużo, zarówno na nogi jak i na głowę. Dla pełnego komfortu wszystkie siedzenia sterowane są elektrycznie zarówno z przodu jak i z tyłu. Dodatkowo samochód jest wyposażony w dwa dotykowe fotel schowane pod podłogą w bagażniku. Może nie są one przeznaczone dla osoby dorosłej, ale dwójka dzieci nawet na długiej trasie będzie podróżowała komfortowo.

Samochód został stworzony do pokonywanie długich tras. Każdy kilometr przejechany tym Mercedesem sprawia przyjemność. Pozycja za kierownicą, widoczność a przede wszystkim system nagłośniający powodują, że kierowca czuje się zrelaksowany i chce jechać tym autem. Nawet jazda w korkach tak bardzo nie denerwuje, ponieważ odizolowanie od otaczającej nas rzeczywistości, cisza w środku oraz muzyka z dobrze dobranego zestawu audio sprawia, że jesteśmy zrelaksowani. Brakuje tylko masażu w fotelu, który można dokupić konfigurując swojego Mercedesa.

Sterowanie systemem multimedialnym jest bardzo intuicyjne. Nawet w słoneczne dzień nie ma problemu z odczytem informacji z dwóch dużych wyświetlaczy. Oczywiście każdy z wyświetlaczy można skonfigurować indywidualnie. Wszystkim funkcjami można stertować w dwojaki sposób; ręcznie, za pomocą przycisków a tak naprawdę wielofunkcyjnych gładzików, które działają rewelacyjne. Drugi sposób to sterowanie głosem, a słowem klucz jest „Mercedes”, które uruchamia asystenta głosowego.

Zakup Mercedesa GLE tylko do jazdy po mieście nie ma sensu. Jest on stworzony do pokonywani długi dystansów. Zarówno prezes firmy jak i rodzina z dziećmi będą w tym samochodzie czuli się wyjątkowo. Tak jak wcześnie pisałem, ilość systemów wspomagających jazdę, jakość użytych materiałów a przede wszystkim komfort podróżowania jak na „gwiazdę” przystało jest na najwyższym poziomie.