Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

FLEET MARKET WEEK - Konferencja Fleet Market 2021.

Termin: 23 listopada 2021 (wtorek),  godz. 12.30

Temat: Szanse i przeszkody dla rozwoju wodoru w Polsce. Rozwój wodoru na świecie.

  • Polska jest 3 producentem wodoru w Europie i 5 na świecie, producentem szarego wodoru. Czy to jest szansa czy wyzwanie?
  • Obecna cena 1 kg wodoru dla transportu w Europie wynosi od 4 do 10 euro. Która granica wyznaczy trendy?
  • Pierwsze masowo produkowane pojazdy z ogniwami paliwowymi pojawiły się w połowie ubiegłej dekady. Czy to jest początek nowej ery w komunikacji?
  • Czy producenci napędów zasilanych wodorem są dla siebie konkurencją czy też partnerami?

 

Prelegent

dr inż. Andrzej Szałek  
Toyota Motor Poland. Doradca Zarządu

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych z tytułem doktora inżyniera ze specjalizacją budowa i eksploatacja maszyn. W swojej pracy naukowej wykorzystał sztuczną inteligencję do zarządzania pracą maszyny roboczej. Obecnie zajmuje się problematyką napędów nisko i zeroemisyjnych w pojazdach. Jest autorem i współautorem 26 publikacji naukowych.

Karierę zawodową w branży motoryzacyjnej realizował od początku w firmie Toyota Motor Poland. Z koncernem Toyota jest związany od 1999 roku. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji samochodów z napędem hybrydowym. Obecnie zajmuje się wprowadzeniem na polski rynek pojazdów z napędem wodorowym oraz związaną z wodorem infrastrukturą.

 

">Zapisz się na szkolenie

 

Pozostałe wykłady