Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

FLEET MARKET WEEK - Konferencja Fleet Market 2021.

 

Termin: 23 listopada 2021 (wtorek), godz. 10.000

Temat: Polski Ład – rewolucja w podatkach. Potencjalny wpływ zmian na branżę dealerską i flotową.

  • Zmiany w rozliczaniu umów leasingowych w zakresie zbycia przedmiotu leasingu po wykupie
  • Zmiany w zakresie kwoty wolnej PIT, progu podatkowego, składki na ubezpieczenie zdrowotne
  • Składka na ubezpieczenie zdrowotne w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych
  • Minimalny podatek CIT dla podatników o niskiej dochodowości lub ponoszących straty podatkowe
  • Zmiany w przepisach VAT, w tym wprowadzenie grupy VAT, jako nowego podatnika
  • Obniżenie limitu płatności gotówkowych z 15.000 zł do 8.000 zł.

 

Prelegenci

ANDRZEJ DĘBIEC
Kancelaria Hogan Lovells
Partner, radca prawny/doradca podatkowy

Andrzej Dębiec od roku 2000 współpracuje z międzynarodową kancelarią prawną Hogan Lovells. Jest odpowiedzialny za działalność departamentu podatkowego i Grupy PPP, jak również za kontakty z klientami francuskimi. W latach 1993-1994, był doradcą w Departamencie Dewizowym Ministerstwa Finansów. Pracował także dla innych, międzynarodowych kancelarii prawnych. Andrzej Dębiec specjalizuje się w prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z łączeniem, przejmowaniem i nabywaniem przedsiębiorstw, planowaniem podatkowym oraz wprowadzaniem nowych produktów finansowych na polski rynek. Doradza wielu międzynarodowym korporacjom w zakresie prawno-podatkowych aspektów ich działalności. Reprezentuje także klientów w sporach przed organami podatkowymi. Od 2007 r. Andrzej Dębiec nadzoruje działalność Grupy PPP, w ramach, której odpowiedzialny jest przede wszystkim za aspekty podatkowe projektów infrastrukturalnych (optymalizacja podatkowa różnych modeli transakcji). W styczniu 2008 został ekspertem Okręgowej Izby Radców Prawnych, współpracuje z Francusko – Polską Izbą Przemysłowo - Handlową.

 

 

 

ZBIGNIEW MARCZYK
Kancelaria Hogan Lovells
Counsel, radca prawny/doradca podatkowy

Counsel, radca prawny/doradca podatkowy, Kancelaria Hogan Lovells. Zbigniew Marczyk współpracę z Hogan Lovells podjął w grudniu 2007 r. Wcześniej pracował w dziale doradztwa podatkowego jednej z firm Wielkiej Czwórki. Zbigniew Marczyk posiada ponad 20-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej oraz prawnej podmiotów gospodarczych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Zbigniew Marczyk zajmuje się całościowym doradztwem podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, podatku VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie globalnym podmiotom w efektywnym strukturyzowaniu rozliczeń i transakcji międzynarodowych. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobył również szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw spornych z organami podatkowymi, świadcząc pomoc klientom zarówno na etapie kontroli podatkowych i skarbowych, jak i w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami. Zbigniew Marczyk zaangażowany był także w pomoc podatkową dotyczącą transakcji restrukturyzacyjnych związanych z fuzjami i przejęciami, jak również zbyciem przedsiębiorstw lub ich części.

 

Zapisz się na szkolenie

Pozostałe wykłady