Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

FLEET MARKET WEEK - Konferencja Fleet Market 2021.

Termin: 26 listopada (piątek), g. 11.30

DEBATA: Wartość rezydualna (RV) - wzrost cen samochodów nowych i używanych, popyt większy od podaży, konsekwencje dla rynku.
 

Podczas debaty omówimy główne czynniki kształtujące podaż i popyty na nowe samochody. Przeanalizujemy wzrost cen, omówimy kształtowanie się wartości rezydualnych nowych pojazdów, wpływ podaży na rynek sprzedaży nowych samochodów oraz na rynek serwisowy. Przyjrzymy się także rynkowi leasingowemu i omówimy czekające nas zmiany.  

W debacie wezmą udział eksperci i praktycy. Przedstawiciele importerów motoryzacyjnych, rynku serwisowego, specjaliści do spraw szacowania wartości rezydualnych, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, takich jak Związek Polskiego Leasingu oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące dostępności nowych samochodów, kształtowania się ich cen, a także wartości rezydualnych.

 

Prelegenci

JAKUB FARYŚ
Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Przewodniczący Liaison Committee – ACEA

Całe życie zawodowe związany z branżą motoryzacyjną. Karierę rozpoczął w firmie Renault, następnie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu u wyłącznego importera samochodów marki SAAB. Kontynuacją jego pracy w motoryzacji było zarządzanie działem marketingu w Scania Polska S.A.W 2002 roku objął stanowisko dyrektora Stowarzyszenia Oficjalnych Importerów Samochodów. Od 2008 roku jest prezesem organizacji przekształconej w Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, zrzeszającej obecnie 39 firm: producentów oraz przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli i skuterów w Polsce. Jako szef PZPM uczestniczy w pracach rządu i komisji parlamentarnych przy opiniowaniu projektów najistotniejszych aktów prawnych dotyczących motoryzacji. Reprezentuje interesy firm członkowskich w organach Unii Europejskiej – w tym na forum Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej–nominowany przez Ministerstwo Gospodarki do udziału w pracach grupy wysokiego szczebla–CARS 21 jako jeden z ekspertów rządowych ds. sektora motoryzacyjnego. Regularnie uczestniczy w spotkaniach europejskich organizacji branżowych – ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów) i ACEM (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Motocykli).

 

ADAM KARPIŃSKI
Prezes zarządu
Inter Cars Fleet Services Sp.z o.o.

W branży serwisowej pracuje od 25 lat, a w grupie Inter Cars S.A. od 18 lat, gdzie od podstaw budował unikalny program obsługi klientów flotowych, realizowany przez największego dystrybutora części motoryzacyjnych w tej części Europy, oparty o sieć warsztatów niezależnych. To rozwiązanie stało się realną alternatywą dla serwisowania aut w stacjach ASO i dało szansę wykorzystania możliwości, jakie przyniosło ze sobą GVO. Obecnie Adam prowadzi najbardziej doświadczony na rynku zespół, obsługujący ponad  100.000 samochodów, utrzymując od wielu lat pozycję zdecydowanego lidera rynku obsługi flot samochodowych

 

PIOTR PAWLAK
Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska

Z branżą motoryzacyjną związany jest od 2011 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach w dużych koncernach motoryzacyjnych w Belgii i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, koordynacje strategicznych projektów, planowanie produktu, a jako dyrektor regionalny w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną - sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej oraz obsługę posprzedażową.

 

ANDRZEJ SUGAJSKI
Dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu

Absolwent ekonomii w SGH, który pracę zawodową rozpoczął w administracji państwowej - w Ministerstwie Finansów i GUS. W latach 1996-1999 pełnił funkcję członka zarządu BRE Leasing Sp. z o.o. nadzorującego sprawy finansowe, informatyczne i organizacyjne. Od 2005 roku arbiter Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Od 2007 roku członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Komentator, autor wielu publikacji popularyzujących usługi rynku finansowego.

 

DARIUSZ WOŁOSZKA
Kierownik Działu Wartości Rezydualnych
INFO-EKSPERT Sp. z o.o.

Kierownik działu Wartości Rezydualnych, analityk rynku, dziennikarz i pasjonat motoryzacji. Z firmą INFO-EKSPERT związany od 2001 roku. Odpowiedzialny za współpracę z klientami flotowymi, analizę wartości rezydualnych samochodów nowych i używanych na polskim rynku oraz rozwój narzędzi do ich prognozowania.

 

TOMASZ SIWIŃSKI
Redaktor naczelny magazynu Fleet
Moderator debaty

Tomasz Siwiński związany jest z mediami motoryzacyjnymi od ponad dwudziestu lat. Ukończył specjalność dziennikarstwo na wydziale polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2002 roku rozpoczął pracę w wydawnictwie “Mazur”, wydawcy branżowego dwumiesięcznika Samochody Specjalne. Od 2005 roku rozpoczął pracę we wrocławskim wydawnictwie Internet Prasa Media, gdzie był redaktorem takich tytułów jak Samochody Użytkowe, Flota, Autofirmowe, Auto VIP. W 2005 roku objął funkcję redaktora naczelnego miesięcznika Flota, pierwszego tytułu flotowego w Polsce. Autor poradnika “Polityka Samochodowa Firmy”. W 2009 roku wraz z dwoma wspólnikami założył wydawnictwo Fleet Meetings. Obecnie jest redaktorem naczelnymi miesięcznika Fleet i ekspertem motoryzacyjnym.

 

Zapisz się na debatę

Pozostałe wykłady