Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Wystartowały Mistrzostwa Bezpiecznej Jazdy Traficara

Nietypowe zawody na polskich drogach – Mistrzostwa Bezpiecznej Jazdy. Wygrywa ten, kto dba o zasady bezpieczeństwa drogowego, a tym samym o życie swoje i innych. Bo najlepszy, znaczy bezpieczny.

Każdego dnia na polskich drogach ginie średnio 10 osób, a 100 zostaje rannych. 90% wypadków powstaje w wyniku nieuwagi kierowców, 75% z nich przekracza dozwoloną prędkość.

W 2019 roku na polskich drogach doszło do 30 tysięcy wypadków, w których zginęło 2 897 osób, a ponad 35 tysięcy zostało rannych.

Największy polski carsharing postanowił zainicjować zmianę i zaprosić Polaków do nietypowego wyścigu.

Safedriving ratuje życie

Jak oceniamy i motywujemy kierowców? W Traficarze działa program safedrivingu (bezpiecznej jazdy), który naprawdę może uratować życie. Ocenia przejazdy w trzech kategoriach: prędkość, technika jazdy oraz hamowanie. Po każdej podróży kierowca otrzymuje ocenę i dobre rady o tym, jak w przyszłości poprawić jakość swojej jazdy.

-  Naszym celem jest edukacja i zmiana nawyków za kierownicą na takie, które zwiększają bezpieczeństwo na drogach – zapewnia Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Najlepszy=najbezpieczniejszy

W Mistrzostwach Bezpiecznej Jazdy wygrywa ten, kto zdobędzie najlepszą średnią ocen swoich przejazdów. Zawody potrwają od marca do czerwca, wziąć w nich udział może każdy, wystarczy zarejestrować się w aplikacji.

Na zwycięzców czekają nagrody. Wśród nich są hulajnogi elektryczne, karty podarunkowe i 9-osobowe samochody na urlop z przyjaciółmi lub rodziną, ale też coś, czego nie da się kupić – sprawność, zdrowie i życie, własne i innych, które zyskujemy, kiedy dbamy o drogowe zasady i uważność w czasie podróży.

Weź udział w Mistrzostwach Bezpiecznej Jazdy >>

Wśród czynników, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. Choć w ostatnich latach zmniejszyła się liczba wypadków i osób rannych, wzrosła suma ofiar śmiertelnych.

Użytkownicy, którzy znacząco przekraczają prędkość albo korzystają z auta w sposób zagrażający sobie i otoczeniu są indywidualnie pouczani, a w przypadku niedostosowania się do zaleceń blokowani w systemie Traficara.

Dbamy o dobro naszej planety

Mniej energii zużytej na produkcję części zamiennych dla aut. Wolne chodniki i miejsca parkingowe w centrum miast - jeden samochód carsharingowy może zastąpić od 8 do 20 prywatnych. Czystsze powietrze dzięki mniejszej emisji spalin, bo wszystkie traficary spełniają normę Euro6, która w stosunku do Euro1 zmniejsza emisję pyłów o ponad 96%, a tlenków azotu i węglowodorów o 85%.

Bezpieczna jazda wpływa nie tylko na liczbę osób rannych i śmiertelnych ofiar wypadków, ale także na dobro naszej planety. A chyba każdemu z nas powinno zależeć na miejscu, które jest naszym wspólnym domem.

 

Przypis
Dane liczbowe pochodzą z artykułów opublikowanych na stronie Gazety Wrocławskiej >>  oraz na stronie Polskiego Radia >>