Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
piaggio

Wystartowały Mistrzostwa Bezpiecznej Jazdy Traficara

Nietypowe zawody na polskich drogach – Mistrzostwa Bezpiecznej Jazdy. Wygrywa ten, kto dba o zasady bezpieczeństwa drogowego, a tym samym o życie swoje i innych. Bo najlepszy, znaczy bezpieczny.

Każdego dnia na polskich drogach ginie średnio 10 osób, a 100 zostaje rannych. 90% wypadków powstaje w wyniku nieuwagi kierowców, 75% z nich przekracza dozwoloną prędkość.

W 2019 roku na polskich drogach doszło do 30 tysięcy wypadków, w których zginęło 2 897 osób, a ponad 35 tysięcy zostało rannych.

Największy polski carsharing postanowił zainicjować zmianę i zaprosić Polaków do nietypowego wyścigu.

Safedriving ratuje życie

Jak oceniamy i motywujemy kierowców? W Traficarze działa program safedrivingu (bezpiecznej jazdy), który naprawdę może uratować życie. Ocenia przejazdy w trzech kategoriach: prędkość, technika jazdy oraz hamowanie. Po każdej podróży kierowca otrzymuje ocenę i dobre rady o tym, jak w przyszłości poprawić jakość swojej jazdy.

-  Naszym celem jest edukacja i zmiana nawyków za kierownicą na takie, które zwiększają bezpieczeństwo na drogach – zapewnia Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Najlepszy=najbezpieczniejszy

W Mistrzostwach Bezpiecznej Jazdy wygrywa ten, kto zdobędzie najlepszą średnią ocen swoich przejazdów. Zawody potrwają od marca do czerwca, wziąć w nich udział może każdy, wystarczy zarejestrować się w aplikacji.

Na zwycięzców czekają nagrody. Wśród nich są hulajnogi elektryczne, karty podarunkowe i 9-osobowe samochody na urlop z przyjaciółmi lub rodziną, ale też coś, czego nie da się kupić – sprawność, zdrowie i życie, własne i innych, które zyskujemy, kiedy dbamy o drogowe zasady i uważność w czasie podróży.

Weź udział w Mistrzostwach Bezpiecznej Jazdy >>

Wśród czynników, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. Choć w ostatnich latach zmniejszyła się liczba wypadków i osób rannych, wzrosła suma ofiar śmiertelnych.

Użytkownicy, którzy znacząco przekraczają prędkość albo korzystają z auta w sposób zagrażający sobie i otoczeniu są indywidualnie pouczani, a w przypadku niedostosowania się do zaleceń blokowani w systemie Traficara.

Dbamy o dobro naszej planety

Mniej energii zużytej na produkcję części zamiennych dla aut. Wolne chodniki i miejsca parkingowe w centrum miast - jeden samochód carsharingowy może zastąpić od 8 do 20 prywatnych. Czystsze powietrze dzięki mniejszej emisji spalin, bo wszystkie traficary spełniają normę Euro6, która w stosunku do Euro1 zmniejsza emisję pyłów o ponad 96%, a tlenków azotu i węglowodorów o 85%.

Bezpieczna jazda wpływa nie tylko na liczbę osób rannych i śmiertelnych ofiar wypadków, ale także na dobro naszej planety. A chyba każdemu z nas powinno zależeć na miejscu, które jest naszym wspólnym domem.

 

Przypis
Dane liczbowe pochodzą z artykułów opublikowanych na stronie Gazety Wrocławskiej >>  oraz na stronie Polskiego Radia >>