Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Workshop SKFS

W połowie sierpnia br. w hotelu Narvil w Serocku odbyło się spotkanie Grupy Roboczej złożonej z członków SKFS z przedstawicielami firmy AkzoNobel Car Refinishes Sp. z o.o. producenta samochodowych lakierów renowacyjnych dystrybuowanych pod nazwami handlowymi i znakami towarowymi SIKKENS oraz LESONAL.

Było ono następstwem i kontynuacją prezentacji programu flotowego, który to po raz pierwszy AkzoNobel zaprezentował w maju br. podczas Pikniku z okazji 10 - Lecia SKFS. Celem wspólnych warsztatów była ocena funkcjonalności programu GP FleetCare służącego do zarządzania i monitorowania procesem likwidacji szkód komunikacyjnych w warsztatach naprawczych pod kątem wymagań i oczekiwań stawianych tego typu rozwiązaniom przez Fleet Managerów.

Członkowie Grupy Roboczej poddali wnikliwej analizie funkcjonalność programu GP FleetCare jego poszczególne składowe wchodzące w skład pakietów STANDARD i PREMIUM oraz korzyści dla osób zarządzających naprawami powypadkowymi wynikające z podjęcia współpracy z AkzoNobel w ramach tego programu.

Zdaniem Piotra Wagnera uczestnika warsztatów oraz leadera Grupy Roboczej SKFS rozwiązanie zaprezentowane przez AkzoNobel jest nowoczesnym modelem współpracy kierowanym do rynku flotowego zapewniającym wszechstronne korzyści dla Fleet Managera przy zarządzaniu procesem likwidacji szkód komunikacyjnych w warsztatach, który nastawiony jest na zwiększenie jakości, efektywności oraz mierzalności w realizacji wzajemnych procesów oraz na optymalizację komunikacji.

Jako istotne elementy programy GP FleetCare wyróżniające go spośród innych rozwiązań aktualnie dostępnych na rynku członkowie SKFS uznali:


  • możliwość bieżącego monitoring i dokumentacji przebiegu całego procesu likwidacji szkody,

  • dostęp do systemu raportowania w oparciu o dowolnie wybrany status z historii likwidacji szkody

  • bieżącą analizę procesu likwidacji szkody w warsztatach poprzez analityczne dane wskaźnikowe.

Zdaniem Urszuli Bogdan z firmy Barter możliwość analizy pracy warsztatów w oparciu o jednolite dane wskaźnikowe daje możliwość obiektywnej oceny jakości własnej sieci warsztatów naprawczych oraz ich właściwego doboru do przyszłej współpracy.

Prezentowany przez AkzoNobel program flotowy, a szczególnie jego walory użytkowe takie jak: funkcjonalność, łatwość aplikacji oraz intuicyjność zostały wysoko oceniony przez uczestników warsztatów czego najlepszym dowodem jest fakt, iż kilku z Fleet Managerów opiniujących program GP Fleet Care zdecydowało się na podjęcie współpracy w jego ramach.

Grupa Robocza wskazała ponadto dodatkowe możliwości dla programu GP FleetCare, wprowadzenie których umożliwiłoby firmie AkzoNobel na rozszerzenie możliwości akwizycyjnych w jego ramach.

Strony uczestniczące w warsztatach zgodnie oceniły, iż wspólne spotkanie było cennym doświadczeniem, które przyniosło obopólną korzyści dla jego uczestników i winno być w przyszłości kontynuowane. Tym samym zaplanowano kolejne wspólne warsztaty SKFS – AkzoNobel podczas, których Fleet Managerowie współpracujący w ramach programu GP FleetCare podzielą się swymi uwagami z innymi członkami SKFS.

Źródło: SKFS

Przeczytaj również
Popularne