Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
FleetDerby 2026

Anna Markiewicz dołączyła do Zarządu PZWLP

Udostępnij

Anna Makarewicz, Członek Zarządu Leasys Polska dołącza do Zarządu PZWLP. Leasys Polska wzmacnia tym samym zaangażowanie w rozwój rynku mobilności.

Anna Makarewicz, HR Manager, Członek Zarządu Leasys Polska, została powołana do Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). Jej nominacja wzmacnia prace Zarządu o kompetencje w obszarze zarządzania organizacją, kapitałem ludzkim oraz ryzykiem kredytowym, wspierając realizację długofalowych celów Związku o dalsze umacnianie jego roli jako reprezentanta nowoczesnej branży mobilności w Polsce.

PZWLP jest kluczową organizacją branżową, zrzeszającą firmy działające w obszarze wynajmu długoterminowego, leasingu oraz zarządzania flotami. Nowy skład Zarządu, wybrany na kolejną kadencję, odzwierciedla zmieniające się realia rynku oraz potrzebę silniejszego dialogu w zakresie transformacji mobilności, cyfryzacji procesów i zrównoważonego rozwoju.

Anna Makarewicz wnosi do Zarządu PZWLP wieloletnie doświadczenie menedżerskie zdobywane w sektorze leasingu i wynajmu długoterminowego. W Leasys Polska jako Członek Zarządu odpowiada za obszar HR, politykę udzielania finansowania oraz governance & compliance, skutecznie łącząc perspektywę finansową, operacyjną i biznesową. Jej kompetencje obejmują zarówno budowanie stabilnych struktur organizacyjnych, jak i rozwój kultury współpracy, odpowiedzialności i transparentności w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

To dla mnie ogromny zaszczyt dołączyć do Zarządu PZWLP w czasie, gdy branża mobilności znajduje się w punkcie intensywnych zmian. Chciałabym aktywnie wspierać inicjatywy, które odpowiadają na realne wyzwania rynku, wzmacniają standardy branżowe oraz przynoszą wartość klientom i firmom członkowskim – podkreśla Anna Makarewicz – HR Manager, Członek Zarządu Leasys Polska, Członek Zarządu PZWLP.

Nowy Zarząd PZWLP, na czele z Pawłem Piórkowskim, stanie przed szeregiem wyzwań, które definiują obecny etap rozwoju rynku. Więcej o nowych władzach pisaliśmy TUTAJ.

Należą do nich m.in. dalsza transformacja w kierunku elektromobilności i napędów alternatywnych, rozwój segmentu pojazdów użytkowych, cyfryzacja usług flotowych, a także dostosowanie branży do zmieniającego się otoczenia regulacyjnego i rosnących oczekiwań klientów. Doświadczenie Anny Makarewicz ma stanowić istotne wsparcie Zarządu PZWLP w realizacji tych priorytetów.

Leasys, czyli STellantis?

Leasys, spółka joint venture utworzona przez Stellantis oraz Crédit Agricole Personal Finance & Mobility, oferuje rozwiązania mobilności obejmujące wynajem długoterminowy oraz systemy zarządzania flotami firmowymi, zapewniając efektywną, racjonalną, bezpieczną i zrównoważoną mobilność. Firma powstała z połączenia dwóch wiodących podmiotów w branży — Leasys i Free2Move Lease — i szybko ugruntowała swoją pozycję jako pionier nowego podejścia do elastycznej, zintegrowanej i globalnej mobilności, stworzonej z myślą o klientach indywidualnych, profesjonalistach oraz firmach każdej wielkości.

Leasys zarządza flotą obejmującą ponad 950 tys. pojazdów i działa już w 11 krajach Europy: Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii, Polsce, Luksemburgu i Austrii.

Przeczytaj również
Popularne