Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Będzie można szybciej i prościej sfinansować zakup samochodu

Zaledwie kilka minut – tyle może zająć zakup samochodu w leasingu przy wykorzystaniu platformy Digi Car. Wprowadzane przez Santander Consumer Multirent rozwiązanie to nowa platforma dla partnerów handlowych, zapewniająca dostęp do produktów leasingowych. Oferty finansowe dla wybranego pojazdu sprzedawca wybiera w jednym systemie, na jednym ekranie.
 
W ramach platformy partnerzy współpracujący z Santander Consumer Multirent będą mieć dostęp w jednym miejscu do różnorodnych produktów umożliwiających finansowanie samochodów, takich jak leasing, pożyczka leasingowa czy full service leasing. Digi Car pozwala na porównywanie czterech różnych ofert jednocześnie, przy wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu użytkownika.

- Platforma Digi Car jest zintegrowana m.in. z CEIDG i rejestrem REGON. Dzięki temu sprzedawca nie musi wypełniać całego wniosku o finansowanie – informacje z baz zewnętrznych są do niego automatycznie przenoszone. Dane z dokumentu tożsamości są zapisywane także przy użyciu narzędzi wbudowanych w nową platformę. Skraca to pracę sprzedawcy z wnioskiem oraz zmniejsza liczbę ewentualnych błędów – mówi Marta Kozłowska, Product Owner projektu Digi Car z Santander Consumer Banku. - Rozwiązania innych podmiotów nie oferują takiego stopnia integracji z publicznymi rejestrami, stąd wydłuża to proces załatwiania formalności przy zakupie - dodaje.

- Jedną z zalet Digi Car jest wygoda narzędzia dla dealerów oraz funkcjonalności, zbudowane w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w finansowaniu pojazdów – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku odpowiedzialny za obszar finansowania samochodów. - Porównywalne systemy nie są tak kompletne, stąd Digi Car stanowi rewolucję w branży. To ogromne ułatwienie dla dealerów, importerów i klientów – dodaje.

Platforma pozwala na przeprowadzenie procesu udzielenia finansowania w pełni cyfrowo – od skanowania dowodu z wykorzystaniem OCR, przez automatyczny eksport i ewentualny wydruk umowy, po zainicjowanie online procesu rejestracji samochodu. Digi Car umożliwia handlowcowi śledzenie transakcji z klientem na każdym kroku poprzez powiadomienia e-mail i SMS oraz raporty generowane w czasie rzeczywistym, które można otworzyć, m.in. na telefonie komórkowym.
Prowizja od udzielonego finansowania wypłacana jest partnerom do elektronicznej portmonetki, z której w dni robocze można wygodnie wypłacać pieniądze na kartę prepaid.

Co ważne, platforma jest bezpłatna dla dealerów. Jedynym warunkiem jest podpisanie umowy o współpracy. W ramach rozwoju platformy planowane jest uruchomienie również aplikacji mobilnej dla sprzedawców oraz umożliwienie sprzedaży produktów finansowych dla osób fizycznych.

Santander Consumer Bank i Santander Consumer Multirent co miesiąc finansują ok. 1 600 samochodów, z wykorzystaniem różnego rodzaju rozwiązań, Rozwiązanie Digi Car nie dotyczy tylko finansowania samochodów. – Z platformy można także skorzystać przy kupnie chociażby motocykla – mówi Marta Kozłowska.

 

Santander

Przeczytaj również
Popularne