Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Tak wygląda Toyota Mirai drugiej generacji

Toyota Mirai 2 2020

W październiku 2019 roku na targach Tokyo Motor Show Toyota zaprezentowała koncepcyjną wersję Toyoty Mirai 2. generacji. Teraz światło dzienne ujrzała produkcyjna wersja. Rynkowa premiera Toyoty Mirai 2. generacji jest zaplanowana na koniec 2020 roku, początkowo w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

 Toyota Mirai pierwszej generacji zadebiutowała w 2014 roku i szybko stała się najczęściej wybieranym samochodem na ogniwa paliwowe na świecie.  Teraz koncern kończy przygotowania do wprowadzenia na rynek drugiej generacji tego modelu. Dotychczasowy model miał zasięg około 500 km, jego tankowanie trwało kilka minut, a podczas jazdy nie emitował żadnych substancji oprócz wody. Do tej pory Toyota sprzedała na całym świecie 10 000 egzemplarzy Mirai.

 Zasięg Toyoty Mirai drugiej generacji wzrośnie w porównaniu z obecnym modelem o około 30%. Wynika to z udoskonaleń systemu ogniw paliwowych oraz pochodzącego z napędu hybrydowego systemu zarządzania energią, a także z zastosowania większych zbiorników paliwa. Nowy model otrzymuje aż trzy zbiorniki wodoru – jeden dłuższy i dwa krótsze – których łączna pojemność pozwala zatankować o kilogram wodoru więcej niż w poprzednim Mirai.

 Nowy model pozwolił wygospodarować miejsce dla pięciu pasażerów. Przypomnijmy, że w jeszcze obecnym modelu mieściło się ich czworo.

 Więcej informacji o nowości Toyoty poznamy już wkrótce.

 

PD / Toyota

Przeczytaj również
Popularne