Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
FM spacer

mytaxi - od dzisiaj również we Wrocławiu

mytaxi - od dzisiaj również we Wrocławiu

Od 10 października mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z mytaxi - aplikacji umożliwiającej zamówienie taksówki, dostępnej w ponad 100 europejskich miastach, położonych w 9 krajach Europy.

Taksówka mytaxi

Z usługi największej w Europie korporacji taksówkarskiej mytaxi już teraz korzysta 10 milionów użytkowników, a ich liczba systematycznie rośnie. W Polsce poprzez aplikację mytaxi można zamawiać taksówki w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, na Śląsku oraz (od teraz) również we Wrocławiu. Partnerem mytaxi we Wrocławiu jest korporacja Mini Taxi, która dysponuje flotą 190 pojazdów, z czego 60% będzie jeździło dla klientów zmawiających samochód poprzez internet. To poważna konkurencja dla Ubera oraz działających we Wrocławiu sieci carsharingowych. Dużym ukłonem w stronę potencjalnych klientów jest wygrany przetarg na obsługę podróżnych, którzy przyjeżdżają do Wrocławia pociągiem. Przy dworcu PKP od dnia 12 października zawsze na pasażerów chętnych do skorzystania z usług mytaxi będą czekały jakieś samochody. W ostateczności pozostaje aplikacja.

mytaxi Wrocław

Opłata startowa za skorzystanie z mytaxi wynosi 5,40 zł, zaś cena za 1 przejechany kilometr - 2,40 zł, niezależnie od pory dnia i nocy. Przejazdy w drugiej strefie na początek będą liczone podwójnie, z czasem, na najpopularniejszych trasach zostanie wprowadzona opłata zryczałtowana. Klienci mytaxi w Warszawie mogą korzystać z usługi "match", która pozwala dwóm użytkownikom jadącym w jednym kierunku zabrać się jednym autem, w zamian za niższą opłatę za kurs.

Konferencja mytaxi Wrocław

Aby skorzystać z mytaxi należy ściągnąć na aplikację, powiązać ją z kartą płatniczą i włączyć w smartfonie odbiornik GPS. Potem w kilka sekund określa się cel podróży, a aplikacja przekazuje komunikat do najbliższej taksówki. Pasażer nie tylko widzi jaki pojazd i jaki kierowca obsłużą jego kurs, ale też w czasie rzeczywistym śledzi ruch taksówki, a więc i czas dojazdu, może też sprawdzić orientacyjny koszt usługi transportowej. Klienci biznesowi otrzymują faktury zbiorcze, np. raz w miesiącu, niezależnie od liczby kursów i miejsca ich zamawiania. Po odbyciu kursu pasażer ocenia stan techniczny taksówki oraz samego kierowcę. To sprawia, że jakość usług świadczonych przez mytaxi jest na wysokim poziomie.

Mytaxi na europejskim rynku działa od 2009 roku. W Polsce jest obecna od 2012 roku. Według statystyk w każdej sekundzie klienci zamawiają 4 auta. W Polsce w barwach mytaxi jeździ na stałe 5 tys. kierowców, a średni czas oczekiwania na kurs wynosi mniej niż 5 minut. Mytaxi promuje też ekologię, dlatego w najbardziej zatłoczonych i zanieczyszczonych miastach, tj. w Krakowie i w Warszawie kursuje łącznie 40 samochodów elektrycznych, a ich liczba stale wzrasta.

Przeczytaj również
Popularne