Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Instytucje publiczne stawiają na wynajem długoterminowy

Nie tylko prywatni przedsiębiorcy, lecz również instytucje publiczne coraz częściej przekonują się do nowoczesnych oraz tańszych form finansowania i użytkowania samochodów. Najnowszym rynkowym trendem jest wynajem długoterminowy, zyskujący coraz większą popularność. Właśnie z takiej formy finansowania skorzystał Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w Warszawie, placówka należąca do miasta stołecznego Warszawa podpisując umowę wynajmu długoterminowego z LeasePlan.

Zmiana podejścia instytucji publicznych, które do tej pory najczęściej kupowały samochody na własność i sporadycznie korzystały z leasingu pojazdów jest widoczna na przykładzie umowy, podpisanej w kwietniu przez LeasePlan z Zespołem do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w Warszawie.

- O wyborze tej formy finansowania zdecydowała wygoda i ekonomia.  Otrzymujemy samochód bez dodatkowych kosztów związanych z zakupem opon i ubezpieczeń, nie musimy martwić się serwisowaniem pojazdu, ani utratą jego wartości oraz późniejszą odsprzedażą. To właśnie te czynniki zdecydowały, że wybraliśmy wynajem długoterminowy, a LeasePlan przedstawił nam najlepszą ofertę - wyjaśnia Ewa Makowska, dyrektor Zespołu do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w Warszawie.

Źródło: LeasePlan

Przeczytaj również

Popularne