Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Szkolenie premium - Fleet Management Training 2014

Wykłady wybitnych prelegentów, najnowsze modele samochodów dla firm oraz przegląd najnowszych produktów i usług dla przedsiębiorców - to wszystko można było zobaczyć podczas kolejnej edycji szkolenia Fleet Management Training, które tym razem miało miejsce w Krakowie.

 

DSC 0128Fleet Management Training to ogólnopolskie szkolenie dla przedstawicieli firm odpowiedzialnych za politykę flotową organizowane corocznie przez firmę Fleet Meetings. Tym razem miało ono miejsce w krakowskim hotelu Qubus malowniczo położonym tuż nad brzegiem Wisły, z widokiem na panoramę Krakowa. W szkoleniu Fleet Management Training wzięło udział ponad setka gości, zarówno fleet managerów dużych flot samochodowych, dyrektorów administracyjnych i finansowych, jak i właścicieli oraz prezesów z sektora MŚP.

DSC 5753 DSC 5920Merytoryka siłą Fleet Management Training
Podczas Fleet Management Training nie gościlibyśmy aż tylu uczestników gdyby nie uznani prelegenci poruszający podczas wykładów bardzo ważne kwestie w pracy fleet managerów.
Temat wiodący krakowskiego szkolenia dotyczył prawa i podatków w zarządzaniu flotą samochodową. Wykłady poprowadzili mecenasi ze współpracującej z redakcją Fleet międzynarodowej kancelarii prawnej Hogan Lovells: Agnieszka Szczodra-Hajduk i Zbigniew Marczyk. Pani Mecenas przybliżyła uczestnikom szkolenia m.in. tematykę stosowania kar i nagród wobec kierowcy firmowego w odniesieniu do kodeksu pracy. Zwróciła też uwagę na kwestię motywacji pozytywnej i negatywnej użytkowników samochodów służbowych. Z kolei Pan Mecenas Zbigniew Marczyk m.in. kompleksowo przedstawił zmiany w prawie podatkowym w 2014 roku oraz zasady odliczania podatku VAT od samochodów, paliwa i części eksploatacyjnych. DSC 5926Niezwykle interesujący był również wykład Bartłomieja Binkiewicza - Kierownik Działu Badania Rynku z firmy EurotaxGlass's Polska, który opowiedział uczestnikom szkolenia w jaki sposób należy dobrać do firmy samochód o niskim koszcie posiadania i niskim spadku wartości.
Wspólny wykład poprowadzili Janusz Dudek oraz Jacek Hoffman ze Szkoły Jazdy Subaru, którzy skupili się na kwestii bezpieczeństwa kierowcy firmowego. Podczas zajęć wymienili oni najczęściej popełniane błędy kierowców korporacyjnych oraz wskazali jak można sprawnie zweryfikować umiejętności kierowcy firmowego w momencie zatrudnienia.

  DSC 5973Gościem specjalnym szkolenia Fleet Management Training był Andrzej Sacha - Global Fleet Manager w firmie Nestlé, odpowiedzialny za flotę 30 000 samochodów osobowych, które Nestlé użytkuje na całym świecie. Laureat prestiżowych i międzynarodowych nagród m.in. „International Fleet Safety Award", czy „Fleet Excellence Award - Excellence in Corporate Fleet Safety" przedstawił uczestnikom szkolenia europejskie praktyki polityki zarządzania flotą samochodową.

 

 

  DSC 5856Nieocenionym elementem szkoleń Fleet Management Training, oprócz samych wykładów, jest możliwość kuluarowych rozmów i wymiany wiedzy z innymi doświadczonymi managerami. Mogą oni niejednokrotnie mieć bogate doświadczenia i znać sprawne sposoby rozwiązania nurtujących nas problemów w zarządzanej flocie. Uczestnicy szkolenia mogli wymieniać się wiedzą nie tylko podczas przerw podczas wykładów, ale również w trakcie wieczornych imprez organizowanych w przyjemnej atmosferze hotelu Qubus (pierwszy dzień) oraz na specjalnej wynajętej barce na Wiśle (drugiego dnia).

DSC 5804DSC 5937Nowinki motoryzacyjne
Podczas szkolenia Fleet Management Training odbyły się także prezentacje najnowszych modeli
samochodów. Volkswagen promował modele Golf Sportsvan, Renault najmniejszy model w gamie, czyli Twingo trzeciej generacji oraz nowego dostawczego Trafica. Coraz mocniej zaznacza swoją pozycję we flotach Seat, który przedstawił fleet managerom modele Ibiza, Leon i Leon Cupra. Dobry rok w sprzedaży do firm zanotowała również Mazda, która zaprezentowała kombi Mazdę 6 oraz SUV CX-5. Lider sprzedaży do polskich firm - Skoda - promowała Octavię w wersji kombi oraz Rapida, który w tym roku może się pochwalić wyraźnym wzrostem sprzedaży na polskim rynku. Wśród wystawców motoryzacyjnych nie zabrakło również Hyundaia, który promował modele i40 oraz luksusowego SUV-a Santa Fe.

DSC 5737Serdeczne podziękowania należą się naszym prelegentom, którzy podzielili się podczas szkolenia Fleet Management Training swoją głęboką wiedzą, jak również samym uczestnikom, sponsorom i partnerom, którzy wspólnie zadbali o doskonałą atmosferę!

DSC 5730

PD

Przeczytaj również
Popularne