Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych

Od 27 marca we Wrocławiu zacznie działać pierwsza wypożyczalnia skuterów elektrycznych. Do dyspozycji mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto będzie 75 dwuosobowych pojazdów.

Usługa scooter – sharing to pierwsza we Wrocławiu wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty sieci blinkee.city. Pierwsze skutery będzie można wypożyczyć już w przyszłym tygodniu, 27 marca.

Jak wypożyczyć skuter?

Trzeba pobrać autorską aplikację blinkee.city i zarejestrować się w systemie podając numer karty kredytowej oraz przesyłając zdjęcie dowodu osobistego. Kolejnym krokiem jest zlokalizowanie skutera w aplikacji. Pojazdy nie mają wyznaczonych miejsc dokujących dlatego mogą się one pojawić praktycznie w dowolnym miejscu, w ramach granic wyznaczonej strefy. Po wybraniu interesującego nas skutera należy go zdalnie zarezerwować. Czas na dojście do niego to maksymalnie 15 minut. Do odblokowania skutera nie są potrzebne kluczyki, wystarczy aplikacja.

W kufrze czekają dwa kaski z higienicznymi, jednorazowymi wkładkami. Skuterem można swobodnie przemieszczać się po mieście, ale też wyjeżdżać poza miasto. Jeśli użytkownik chce zakończyć korzystanie ze skutera, musi go pozostawić w granicach wspomnianej strefy wyznaczonej przez blinkee.city. Kaski wkładamy do kufra, zamykamy go i w tym momencie kończymy podróż, także w aplikacji.

blinkee skutery

Ile zapłacimy za użytkowanie skutera?
Wypożyczalnia skuterów elektrycznych na początek sezonu przewidziała promochję, minuta będzie kosztować 59 groszy. Kiedy promocja się zakończy, cena wzrośnie do 69 groszy. Za dzień wypożyczenia takiego skutera zapłacimy jednak nie więcej niż 69 złotych. To dlatego że opłata jest naliczana tylko do 100 minut użytkowania. Od 100 minut do końca dnia nie zapłacimy już dodatkowej opłaty, ponieważ nie będą one naliczane. Jeżeli użytkownik będzie miał potrzebę zaparkowania skutera i w tym czasie będzie np. robił zakupy lub pił kawę ze znajomymi, naliczona zostanie opłata postojowa w wysokości 9 groszy.

Blinkee aplikacjaKto, gdzie, jak szybko?

Na skuter może wsiąść każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii A, AM, B lub A1 lub B2. Co więcej, zgodnie z polskim prawem ze skuterów będą mogły też korzystać osoby bez prawa jazdy, ale tylko wtedy, jeśli urodziły się przed 19 stycznia 1995 roku.

Prędkość maksymalna skutera to 45 km na godzinę i jak przekonuje wypożyczalnia skuterów elektrycznych, użytkowanie takich pojazdów jest na tyle nieskomplikowane, że poradzi sobie z nimi każdy, kto przynajmniej raz jeździł jakimkolwiek jednośladem.

Użytkownicy nie muszą się martwić ładowaniem skuterów, ponieważ te będą ładowane przez operatora na bieżąco.

Elektryczne skutery jeżdżą już po ulicach innych miast Polski. Spotkać je można w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Krakowie.

Przeczytaj również
Popularne