Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

Fleet Academy 2

Relacja ze szkolenia w Starachowicach...

FLEET ACADEMY - 20-21 WRZEŚNIA 2010 r.

 

Temat szkolenia: Car Policy, dostępne źródła finansowania oraz ubezpieczenie aut firmowych w praktyce. Warsztaty szkoleniowe dla firm posiadających auta firmowe.


    1. Opis szkolenia

    2. Program szkolenia

    3. Uczestnicy

    4. Formularz zgłoszeniowy

<!--
 

-->


 

Opis szkolenia

Szanowni Państwo,
Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w drugim szkoleniu z cyklu FleetAcademy, któe odbędzie się w Starachowicach dla managerów z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Szkolenie zaplanowaliśmy w terminie 20-21 września 2010 r. (poniedziałek, wtorek) w Hotelu Senator w miejscowości Starachowice położonym w sercu Gór Świętokrzyskich pomiędzy Skarżyskiem – Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim w odległości ok. 150 km od Lublina i Rzeszowa. www.h-s.pl

Zaplanowane szkolenie, to spotkanie o szczególnym charakterze. Dotyczy zagadnień kluczowych z punktu widzenia firm posiadających auta firmowe: finansowania, ubezpieczenia i zarządzania.
Dostarczy najnowszej wiedzy i najlepszych doświadczeń, które zostały wdrożone i są z powodzeniem realizowane w innych firmach. Każde szkolenie kończymy panelem dyskusyjnym podsumowującym odbyte warsztaty, gdzie następuję wymiana idei, doświadczeń i dyskusja między uczestnikami.
Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy przedstawicieli firm różnych branż, będą to zarówno menagerowie dużych flot samochodowych jak i właściciele czy prezesi z sektora MŚP.

 Pozostaję z poważaniem

Małgorzata Mikołajczyk
Dyrektor Projektu
gsm.: 666 37 39 20
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@fleet.com.pl

 

Program szkolenia

 


    1. Car Policy. Korzyści gwarantowane dzięki wdrożonej i realizowanej polityce samochodowej.

      • korzyści i obowiązki wynikające z wprowadzenia Car Policy (CP)
        (cel CP, zakres przedmiotowy, podmiotowy, możliwość odstąpienia od zasad CP, obowiązki firmy, fleet managera, prawa i obowiązki użytkownika)

      • zasady ogólne dotyczące usystematyzowania zapisów dotyczących korzystania z samochodu w firmie
        (zdefiniowanie działów w CP, stanowisk, zdarzeń oraz innych elementów mających zastosowanie w CP, zarząd, dział finansowy, samochód służbowy, użytkownik, szkoda z winy użytkownika itp.)

      • pozyskanie, rotacja i relokacja samochodów służbowych
        (kwestie wyboru, zakupu, przydziału, wymian samochodów, wydania odbiory – dokumentacja, procedury w przypadku awansu, przeniesienia, długotrwałej nieobecności, rozwiązania umowy itp., samochód zastępczy – kryteria przyznania, tryb rozliczania)

      • zagadnienia dotyczące codziennej eksploatacji – zadania operacyjne
        (serwis, przeglądy, opony, naprawy powypadkowe, paliwo – karty paliwowe, ubezpieczenia, likwidacja szkody, kary/nagrody – motywowanie użytkowników, faktury, mandaty, rozliczenia z serwisami, dostawcami, podatki od emisji spalin, utylizacja opon, eko driving, procedura sprzedaży pojazdów)

      • korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych oraz korzystanie z samochodów prywatnych w celach służbowych/
        (podstawy prawne, zasady korzystania, przykłady zastosowania)

      • protokoły, formularze, oświadczenia
        (wzory druków)

Zakres merytoryczny będzie zorientowany wokół następujących zagadnień:
Jacek Częścik Jacek Częścik – absolwent Wydziału Zarządzania UW. Od 1999 zarządza flotami samochodowymi. Od 2003 administruje flotą Roche Polska. Członek Komitetu Założycielskiego oraz prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.
Michał Soćko Michał Soćko – w 2005 roku współtworzył Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych i pełni w nim funkcję Członka Zarządu. Doświadczenia w zarządzaniu flota zbiera od 1995 roku – przez osiem lat kierował flotą w Netia SA a obecnie w Carlsberg Polska Sp z o.o. W 2005 roku wyróżniony przez branżowy magazyn tytułem Managera Roku.

 

    1. Finansowanie aut firmowych. Kredyt, leasing czy wynajem? Podstawowe różnice między nabyciem pojazdu za gotówkę, na kredyt i w leasingu.

Opis wykładu: Przed przystąpieniem do zganienia wyboru źródła i formy finansowania aut firmowych musimy poznać nasze zapotrzebowanie w tej materii, tzn. ile pojazdów (oraz jaka wartość), w jakim czasie i w jaki sposób będziemy eksploatować pojazdy oraz jaka będzie zmienność naszej floty w czasie który rozpatrujemy. Wszystkie te pytania są dość kluczowe dla wyboru finansowania, ponieważ każda decyzja podjęta na początku, określa nam dalszą ścieżkę jaką będziemy podążać przez kolejne lata. Trudno jest jednoznacznie wybrać najlepszą formę finansowania dla każdego, dlatego podczas szkolenia postaramy się przybliżyć rodzaj finansowania oraz  zalety, wady i zagrożenia, jakie niosą za sobą poszczególne odmiany finansowania. Każda opcja zakupu samochodów powoduje powstanie różnych konsekwencji podatkowych i budżetowych.

Marcin Kaznowski Marcin Kaznowski – Kierownik Floty Samochodowej i Telekomunikacji, praktyk i teoretyk zarządzania Flotą, ukończył Techniku Samochodowe, następnie Szkolę Wyższą im. Bogdana Jańskiego na kierunku: ekonomia menadżerska, w zakresie zarządzania wiedzę i doświadczenie zdobywał między innymi pracując w Netia,Tchibo, Nestle, a obecnie w Storck.

 

  1. Ubezpieczenie aut firmowych w praktyce. Zarządzanie strategią i taktyką ubezpieczeniową floty samochodowej na przykładzie małej, średniej i dużej floty.

1. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych.
a. Uczestnicy rynku, aktualne dane statystyczne
b. Produkty (OC, AC, NNW oraz głównie produktu uzupełniające – assistance, gap insurance, ochrona prawna, przedłużona gwarancja)

       2. Mała, średnia, duża flota
a. Klasyfikacja stosowana przez ubezpieczycieli
b. Ocena ryzyka w zależności od wielkości floty (podejście ubezpieczyciela)
c. Możliwości Fleet managera związane z negocjowaniem warunków ubezpieczeń

       3. Polisy flotowe
a. Podstawy prawne
b. Najważniejsze zapisy umów generalnych i OWU
c. Niestandardowe rozwiązania

       4. Likwidacja szkód – ubezpieczenia flotowe
a. Podstawy prawne
b. Zasady procesu likwidacji
c. Przykłady

Wykładowcy:  

mbloszczynska dr Maria Błoszczyńska – Kierownik Katedry Zarządzania w ALMAMER Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie, wykładowca z zakresu przedmiotów dotyczących zarządzania ryzykiem oraz ubezpieczeń. Prezes Zarządu Risk Advisers Sp. z o.o. zajmującej się wdrażaniem rozwiązań ubezpieczeniowych dla przedsiębiorstw. Teoretyk i praktyk rynku ubezpieczeniowego. Autor publikacji z zakresu ubezpieczeń, w tym cyklu artykułów dotyczących ubezpieczeń flotowych.
anakielski Artur Nakielski – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wieloletni praktyk rynku ubezpieczeń (jako broker ubezpieczeniowy wiodących kancelarii brokerskich, underwriter ubezpieczeniowy, obecnie główny negocjator Compensa TU SA Vienna Insurance Group). Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń, w tym cyklu artykułów dotyczących ubezpieczeń flotowych.
     4.    Wycena i identyfikacja pojazdu – rozwiązania dla biznesu.
Piotr Włodarczyk Piotr Włodarczyk – Dyrektor Handlowy w firmie EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o.

 

Uczestnicy spotkania

Podczas szkolenia będziemy gościć osoby, które koordynują procesy związane z użytkowaniem aut w firmie, które kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują małymi, średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.
Szkolenie jest dedykowane:


  • dyrektorom administracyjnym

  • kierownikom ds. transportu

  • fleet managerom

  • oraz właścicielom, prezesom małych i średnich flot samochodowych (od 5 aut wzwyż)

 

Formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza zamieszczonego bezpośrednio w internecie oraz za pomocą formularza papierowego do przesłania faksem.


 

Poniżej link do relacji z ostatniego szkolenia Fleet Academy, które miało miejsce w Bronisławowie w terminie 7-8 czerwca 2010 r.


 

Kontakt

tel. 71/ 3397903, tel./fax. 71/ 3397922; gsm: 666 37 39 20; e-mail: seminarium@fleet.com.pl
 

Miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się 20-21 września 2010 r. (poniedziałek, wtorek) w Hotelu Senator w miejscowości Starachowice, położonym w sercu Gór Świętokrzyskich pomiędzy Skarżyskiem – Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim w odległości ok. 150 km od Lublina i Rzeszowa. www.h-s.pl
 

Partnerzy i Sponsorzy

 

academy_loga

Przeczytaj również
Popularne